Minęły dwa tygodnie przygotowań

Za piłkarzami gnieźnieńskiego Mieszka drugi tydzień letnich przygotowań. Do inauguracji zmagań ligowych pozostały jeszcze trzy tygodnie.


Miniony tydzień był pracowity dla podopiecznych Mariusza Bekasa. Biało-niebiescy trenowali w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, a w środę oraz sobotę rozegrali kolejne dwa spotkania sparingowe. Wszystkie zajęcia treningowe odbyły się na sztucznej murawie przy ulicy Strumykowej, gdyż boisko główne jest wyłączone z użytkowania, a w dodatku trenowaniu na nawierzchniach naturalnych nie sprzyjała ostatnio pogoda. W minionym mikrocyklu trener Bekas położył głównie nacisk na kształtowania siły i wytrzymałości. Na koniec tygodniowego mikrocyklu gnieźnianie mieli jeszcze odnowę biologiczną.

Ostatnie dni to był także czas testów w naszym zespole. W gronie próbujących przekonać do siebie sztab szkoleniowy beniaminka III ligi byli Piotr Kalak, Oskar Machowski, Szymon Pająk oraz Mikołaj Panowicz. W sumie udało się to dwóm ostatnim, którzy jesienią reprezentować będą barwy naszego klubu. Zarówno Pająk jak i Panowicz zagrali w dwóch spotkaniach kontrolnych, które mieszkowcy w ostatnich dniach wygrali, najpierw z trzecioligową Wartą Gorzów 3:0, a następnie z trzecioligowymi rezerwami Pogoni Szczecin 4:2.

Niestety zaledwie kilka dni po rozpoczęciu przygotowań w naszym zespole pojawiły się problemy zdrowotne. W minionym tygodniu z zajęć "wypadli" Tomasz Bzdęga, który miał problemy z łydką, Marcin Trojanowski (stłuczone żebra) oraz Igor Łuszczewski (problem z mięśniem smukłym).

W nadchodzącym tygodniu biało-niebiescy będą mieli nieco lżej, gdyż w środku tygodnia nie mają przewidzianego meczu kontrolnego. Trener Bekas zaplanował zajęcia treningowe w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, a w sobotę mecz kontrolny w Żmigrodzie z Piastem. Środa i niedziela będą dniami odpoczynku. Być może gnieźnianom uda się w tym tygodniu przeprowadzić treningi na naturalnej murawie, trwają poszukiwania boiska z którego można byłoby skorzystać.

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media