Piast Żmigród przedostatnim sparingpartnerem

Przedostatni pojedynek sparingowy tego lata czeka w sobotnie popołudnie piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. Biało-niebiescy wybierają się do Żmigrodu gdzie rywalem będzie tamtejszy Piast.


Letni okres przygotowawczy podopiecznych Mariusza Bekasa wkracza w decydującą fazę. Przed biało-niebieskimi jeszcze tylko dwie gry kontrolne. W pierwszej z nich, a w sumie piątej tego lata, mieszkowcy zmierzą się z trzecioligowcem z grupy 3 Piastem Żmigród, który w ubiegłym sezonie zajął szóste miejsce w tabeli swojej grupy. Dla Piasta potyczka z Mieszkiem będzie czwartym letnim test meczem. Wszystkie dotychczasowe podopieczni Ediego Andradiny wygrali, pokonując kolejno rezerwy Śląska Wrocław 1:0, Agroplon Głuszyna 4:3 i Unię Bardo Śląskie 4:0. Z ciekawostek warto dodać, że w szeregach drużyny ze Żmigrodu występuje młodszy brat Tomasza Bzdęgi - Wojciech.

Z kolei dla Mieszka będzie o już piąta letnia przeprawa. Wszystkie dotychczasowe biało-niebiescy wygrali, zwyciężając kolejno Rozwój Katowice 3:1, Sokół Aleksandrów Łódzki 3:2, Wartę Gorzów 3:0 i rezerwy Pogoni Szczecin 4:2. W sobotnim spotkaniu przeciwko Piastowi w szeregach naszego zespołu zabraknie na pewno chorych Mateusza Ławniczaka i Krzysztofa Wolkiewicza. Ponadto nadal z kontuzją zmaga się Igor Łuszczewski.


Sobotni mecz Piasta z Mieszkiem będzie pierwszą konfrontacją obu klubów w historii. Pojedynek rozegrany zostanie na stadionie w Żmigrodzie, a jego początek zaplanowano na godzinę 16.00.

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media