Przed nami inaguracja III ligi - zapowiedź

Przed nami pierwsza kolejka nowego sezonu w III lidze. Rozłożona została na dwa dni tj. piątek i sobotę. Na inaugurację ciekawych meczów nie zabraknie.


Naszym zdaniem najciekawiej w pierwszej serii będzie na stadionach w Stężycy, Gdyni, Starogardzie Gdańskim i Gnieźnie.

Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się mecz w Stężycy, gdzie zmierzą się ze sobą dwa zespoły, które powinny w nowym sezonie walczyć o czołowe lokaty. Miejscowa Radunia, wprawdzie jest beniaminkiem, ale posiada bardzo doświadczony skład, który w letnim oknie transferowym wzmocnił dodatkowo były reprezentant Polski Rafał Kosznik. Z kolei Gwardia to spadkowicz, ale wielu zawodników, którzy stanowili o sile tego zespołu w II lidze pozostało w drużynie prowadzonej przez Tadeusza Żakietę więc można spodziewać się, że koszalinianie będą ekipą z którą trzeba się liczyć.

Z kolei w Gdyni jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu czyli Bałtyk podejmował będzie Polonię Środa Wlkp. Gdynianie od kilku sezonów walczą o awans i nie inaczej ma być w nowej edycji zmagań, a mają w tym pomóc doświadczeni Jakub Biskup (ostatnio Chojniczanka) i Damian Garbacik (ostatnio GKS Katowice). Polonia z kolei przeszła rewolucję kadrową, bo za taką trzeba uznać odejście aż dwunastu zawodników i wydaje się, że średzianie to słabsza i przede wszystkim "nowa" drużyna jak w poprzedniej edycji trzecioligowych zmagań. W związku z tym wychodzi na to, że faworytem tego spotkania będą gospodarze.

Ciekawie może też być w Starogardzie Gdańskim. Mający mocarstwowe ambicje miejscowy KP zagra z Sokołem Kleczew. Dużym problemem gospodarzy sobotniego meczu będzie brak doświadczonego Rafała Grzelaka, który ma stanowić o sile KP i pomóc temu zespołowi w walce o czołowe lokaty. Kontuzja wyklucza go jednak z gry, a to spory problem trenera Łukasza Kowalskiego. Sokół z kolei to doświadczony trzecioligowiec, ale przystępuje do nowego sezonu osłabiony, bo za takie należy uznać koniec kariery Łukasza Cichosa (został trenerem kleczewian) czy ubytki w postaci Wojciecha Antczaka i Joshuy Baloguna, więc pewnie nie będzie mu łatwo o punkty w Starogardzie.

Kibice w Gnieźnie liczą na interesujące widowisko na stadionie przy ulicy Strumykowej. Mieszko zagra z jednym z faworytów rozgrywek KKS-em 1925 Kalisz. Gospodarze przystępują do zmagań jako beniaminek, z kolei kaliszanie jako ekipa zasilona graczami z wyższy lig i mająca jasny cel jakim jest awans do II ligi. Szersza i szczegółowa zapowiedź sobotniego meczu już jutro na naszej stronie.

Jako pierwsi do rywalizacji w nowym sezonie przystąpią w piątek jedenastki Świtu Szczecin i Górnika Konin. Faworytem tego spotkania są szczecinianie, którzy w ubiegłym sezonie do samego końca walczyli o awans do II ligi, ale ostatecznie dali się wyprzedzić Elanie Toruń. Latem skład Świtu nie uległ diametralnym zmianom więc w konfrontacji ze skazanym na walkę o utrzymanie Górnikiem szczecinianie są zdecydowanym faworytem. 
 
Także w piątek na pięknym obiekcie w Kołobrzegu dojdzie do meczu derbowego województwa zachodniopomorskiego, w którym miejscowa Kotwica podejmowała będzie rezerwy Pogoni Szczecin. Kołobrzeżanie to najpoważniejszy faworyt zbliżających się rozgrywek, który wydał ogromne pieniądze aby wzmocnić swoją drużynę. Z kolei Pogoń to młodziutka drużyna, której zadaniem jest ogrywanie wychowanków portowej akademii. Wydaje się, że każde inne rozstrzygnięcie jak pewne zwycięstwo Kotwicy będzie bardzo dużą niespodzianką.

Podobnie jak w Kołobrzegu i Gnieźnie do spotkania derbowego dojdzie w Świeciu. Borykająca się z ogromnymi kłopotami miejsca Wda podejmowała będzie Chemika Bydgoszcz. Wprawdzie goście są beniaminkiem, ale to właśnie zespół Piotra Gruszki będzie faworytem tego spotkania. Chemik wzmocnił się przed sezonem kilkoma zawodnikami, a Wda która cudem uniknęła w ubiegłym sezonie degradacji jeszcze się osłabiła. Więc wnioski nasuwają się same, ale pamiętajmy, że derby rządzą się swoimi prawami...

Na neutralnym terenie, w Malborku, spotkają się ze sobą Wierzyca Pelplin i Jarota Jarocin. Wydaje się, że oba zespoły będą się w tym sezonie skupiały na utrzymaniu więc ważne jest pozytywne rozpoczęcie nowego sezonu. Tutaj trudno wskazać faworyta, bo potencjał obu drużyn wydaje się porównywalny.

Ostatnia para inauguracyjnej kolejki to Bałtyk Koszalin i rezerwy Lecha Poznań. Gospodarze na fali awansu z IV ligi, będą chcieli uprzykrzyć życie faworyzowanym gościom, w szeregach których nie zabraknie doświadczonych Dariusza Dudki czy Szymona Pawłowskiego. To na barkach tego duetu opierać się będzie ciężar zdobywania punktów przez podopiecznych Dariusza Żurawia i walki o awans do II ligi.

Program I kolejki gr 2 III ligi:

piątek
godz. 18.00    Świt Szczecin - Górnik Konin
godz. 19:26    Kotwica Kołobrzeg - Pogoń II Szczecin

sobota
godz. 12.00    Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wlkp.
godz. 15.00    Bałtyk Koszalin - Lech II Poznań
godz. 17.00    Mieszko Gniezno - KKS 1925 Kalisz
godz. 17.00     Wierzyca Pelplin - Jarota Jarocin / w Malborku
godz. 17.00    Radunia Stężyca - Gwardia Koszalin
godz. 17.00    KP Starogard Gdański - Sokół Kleczew
godz. 18.00    Wda Świecie - Chemik Bydgoszcz

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media