Trudna przeprawa we Wronkach

Pierwsze wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach III ligi mają przed sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W świąteczną środę biało-niebiescy zagrają we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.


Z pewnością będzie to kolejny bardzo trudny mecz dla podopiecznych Mariusza Bekasa. Druga drużyna "kolejorza" to wprawdzie jedna z najmłodszych ekip w naszej lidze, ale jednocześnie zespół, który będzie liczył się w walce o czołowe miejsca w tabeli. Podopieczni Dariusza Żurawia na inaugurację nowego sezonu pokonali innego beniaminka tj. Bałtyk w Koszalinie 2:0, potwierdzając tym samym dobrą formę z przedsezonowych meczów kontrolnych. 
 
Lech to oczywiście kadra złożona z samych młodych i utalentowanych zawodników Akademii Lecha. Filarem drużyny jest jednak doświadczony Dariusz Dudka, który na poziomie polskiej ekstraklasy rozegrał w sumie 225 spotkań. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że przeciwko swojemu byłemu klubowi w barwach rezerw wystąpi Szymon Pawłowski (który trenował z tą drużyną od początku okresu przygotowawczego), ale rozwiązał on kilka dni temu kontrakt z Lechem i przeniósł się do Załębia Sosnowiec. Warto wspomnieć, że w drugim zespole Lecha występuje obecnie wychowanek naszego klubu Michał Zimmer, który od kilku sezonów szkolony jest we Wronkach.

W szeregach naszego klubu występuje obecnie kilku zawodników mających za sobą występy w barwach klubu z Bułgarskiej. Wychowankiem Lecha jest Krzysztof Wolkiewicz, a swój szlak przetarli tam także Mateusz Roszak i Marcin Tomaszewski.

Nasza drużyna jedzie na wyjazdowy mecz w III lidze po raz pierwszy od 11 czerwca 2011 roku, kiedy to biało-niebiescy ulegli w Solcu Kujawskim Unii 4:0. Trener Mariusz Bekas ma do dyspozycji niemal wszystkich swoich podopiecznych poza kontuzjowanymi Adrianem Bartkowiakiem i Igorem Łuszczewskim.

Ostatni raz oba zespoły o ligowe punkty walczyły ze sobą w sezonie 2006/2007 w zmaganiach grupy 2 III ligi. Wówczas w rundzie jesiennej w Gnieźnie (także 15 sierpnia) mieszkowcy po golu Krzysztofa Piskuły wygrali 1:0, a w rundzie wiosennej na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej (na zdjęciu) padł remis 1:1. Gola dla Mieszka zdobyły wówczas Dariusz Wojciechowski, a dla Lecha Jacek Dembiński. 

Środowy mecz odbędzie się na stadionie we Wronkach o godzinie 17.00, a poprowadzi je jako arbiter główny Jacek Leske z Krosina. Pomagać mu będą jako asystenci Sebastian Basiejko i Wiktor Wątroba.

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media