IV kolejka w III lidze rozłożona na trzy dni

Przed nami IV kolejka w grupie 2 III ligi. Tym razem rywalizacja rozłożona została na trzy dni.


Jako pierwsi na boisko wybiegną jedenastki Gwardii Koszalin i Mieszka Gniezno. W piątek na stadionie w Koszalinie zmierzą się ze sobą sąsiedzi z tabeli. Jeszcze dwa miesiące temu obie ekipy dzieliła różnica dwóch klas, ale Gwardia spadła z II ligi, a Mieszko awansował z IV. Zapowiada się ciekawe widowisko, które szerzej zapowiemy jutro.

W sobotę zaplanowanych zostało pięć kolejnych meczów. Najciekawiej powinno być w Środzie Wielkopolskiej gdzie Polonia podejmowała będzie KP Starogard Gdański. Średzianie będą z pewnością chcieli zrehabilitować się za porażkę w Gnieźnie, która ostudziła zapędy podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego po obiecującym starcie. Z kolei ekipa  KP wybiegnie na średzką murawę z zamiarem utrzymania miana drużyny niepokonanej, która depcze po piętach liderowi ze Stężycy.

Liderująca Radunia jedzie z kolei w sobotę w roli zdecydowanego faworyta do Konina.  Tamtejszy Górnik jeszcze nie wygrał w tym sezonie, a piłkarze ze Stężycy jak dotąd nie stracili punktów. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że punkty powinny przypaść gościom, ale może podopieczni Sławomira Suchomskiego postarają się o sporego kalibru niespodziankę.

Groźny na własnym stadionie wydaje się być Chemik Bydgoszcz, który tym razem zmierzy się z Bałtykiem Gdynia. Na papierze faworytem wydają się być goście, jednak chemicy już udowodnili w tym sezonie, że nie można ich lekceważyć. Dlatego też, wszystkie rozstrzygnięcia w tym spotkaniu są możliwe.

Na stadionie w Malborku odbędzie się mecz pomiędzy Wierzycą Pelplin a Kotwicą Kołobrzeg. Oczywiście faworytem tego meczu są kołobrzeżanie, ale pelpinianie wygrali ostatnio w Świeciu i może na "fali" tamtej wygranej urwią punkty najpoważniejszemu faworytowi naszej ligi do awansu. Jeśli jednak Kotwica zagra na 100% wygra...

W ostatnim sobotnim spotkaniu niemrawo spisujący się na starcie ligi Świt Szczecin zagra przed własną publicznością z Wdą Świecie i każdy inny wynik jak wygrana gospodarzy będzie dużym zaskoczeniem.

W niedzielne południe we Wronkach rezerwy poznańskiego Lecha podejmowały będą Sokoła Kleczew. Tutaj trudno wyrokować rozstrzygnięcie. Młodego Lecha stać na "urwanie" punktów faworytom, ale stać go też na "gubienie" punktów w potyczkach z potencjalnie słabszymi rywalami. Sokół zaczął w "kratkę" i nie wiadomo na co go będzie w tym sezonie stać. Wszystko wskazuje na to, że we Wronkach może być remis.

W Szczecinie dojdzie do meczu na "szczycie" dna tabeli. Ostatnia Pogoń Szczecin podejmie przedostatni Bałtyk Koszalin. Mimo wszystko więcej szans na zwycięstwo trzeba dać gospodarzom, którzy u siebie powinni uporać się z beniaminkiem. Dodatkowo zanosi się, że portowcy będą mieli wsparcie z kadry ekstraklasowej, gdyż pierwszy zespół rozegra swój mecz w sobotę.

I na koniec derby okręgu kaliskiego. W Jarocinie dobrze spisujący się na starcie nowego sezonu Jarota podejmie jedno z największych rozczarowań czyli KKS 1925 Kalisz. Wiele wskazuje na to, że będzie to pożegnanie Piotra Morawskiego z kaliskim klubem. W minionym tygodniu przez Kalisz przewinęła się fala kandydatów do objęcia drużyny i wydaje się, że żaden wynik nie uratuje trenera KKS-u.

Program IV kolejki III ligi
piątek
godz. 17.00     Gwardia Koszalin - Mieszko Gniezno

sobota
godz. 14.00     Świt Szczecin - Wda Świecie
godz. 16.00     Polonia Środa Wlkp. - KP Starogard Gdański
godz. 16.00    Chemik Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia
godz. 17.00    Wierzyca Pelplin - Kotwica Kołobrzeg
godz. 17.00    Górnik Konin - Radunia Stężyca

niedziela
godz. 11.00    Pogoń II Szczecin - Bałtyk Koszalin
godz. 12.00    Lech II Poznań - Sokół Kleczew
godz. 17.00    Jarota Jarocin - KKS 1925 Kalisz

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media