Podsumowanie V kolejki w 3 lidze

29 bramek padło w V kolejce grupy 2 III ligi. Wielkich niespodzianek jednak nie było, czołówka tabeli wygrywała zgodnie z planem.


Najwięcej goli obejrzeli kibice w Gnieźnie. W sobotę Mieszko rozgromił rezerwy Pogoni Szczecin, które tym razem zagrały chyba w najmocniejszym personalnie składzie z wszystkich dotychczasowych meczów. W szeregach podopiecznych Andrzeja Tychowskiego wystąpiło pięciu zawodników mających za sobą debiuty w ekstraklasie. To jednak nie starczyło na doskonale dysponowanych tego dnia biało-niebieskich, którzy rozgromili "portowców" 7:1. Ponownie pierwszoplanową postacią beniaminka z Gniezna był przeżywający drugą młodość Tomasz Bzdęga, który tym razem czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Goście kończyli ten mecz w "dziewiątkę", po tym jak z boiska wylecieli Paweł Marczuk i Jakub Kuzko.

Ciekawie było też w Kaliszu. Faworyzowany KKS 1925 niespodziewanie doznał kolejnej porażki w tym sezonie, ulegając tym razem na swoim stadionie rezerwom Lecha Poznań 1:2. Gospodarze tylko w pierwszej części potwierdzili swoją grą aspiracje do awansu, ale w drugiej części lepiej prezentowali się już młodzi piłkarze "kolejorza", którzy  wyszli zwycięsko ze spotkania derbowego i zainkasowali pierwszy wyjazdowy komplet "oczek".

W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej serii, w Kołobrzegu emocji było jak na lekarstwo. W pojedynku derbowym Kotwicy ze Świtem Skolwin w 18 minucie było "po meczu". W tym momencie kołobrzeżanie prowadzili już 3:0 i trudno było się spodziewać, że tak doświadczona i mocna ekipa jaką jest Kotwica da sobie wydrzeć komplet punktów. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:0 i pognębili w kryzysie Świt, który po przegranej w ubiegłym sezonie walce o awans do II ligi, wyraźnie nie może się podnieść.

Zasłużone zwycięstwo odniosła w sobotnie popołudnie średzka Polonia, która zmierzyła się w Budzisławiu Kościelnym z Sokołem Kleczew. Mecz derbowy odbył się na murawie, która nie ułatwiała poczynań obu ekip, ale lepsi okazali się podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego, którzy wygrali 2:0. Warto wspomnieć, że kleczewianie wystąpili w tym spotkaniu mocno osłabieni, choćby brakiem Tomasza Kowalczuka.

Zwycięską passę kontynuuje Radunia Stężyca. Beniaminek z Kaszub w meczu derbowym pokonał Wierzycę Pelplin 2:0 i tym samym umocnił się na pozycji lidera tabeli. To dla podopiecznych Ireneusza Stencla było 25 z rzędu ligowe zwycięstwo!

Ważne zwycięstwo zanotował także wicelider ze Starogardu Gdańskiego. Tym razem piłkarze KP pokonali Gwardię Koszalin 2:0, choć goście długo stawiali opór. Koszalinianie po spadku z II ligi wyraźnie nie mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i jak na razie zabezpieczają tyły w ligowej tabeli.

Zgodnie z planem komplet punktów zainkasował Bałtyk Gdynia, który pokonał pewnie na swoim boisku Górnika Konin 3:0. Dla gości z Konina był to kolejny mecz bez wygranej, który pogłębia kryzys w tym zespole. Może się okazać, że ofiarą tego kryzysu będzie trener Sławomir Suchomski, który siedzi obecnie na beczce z prochem w którym lont został odpalony.

Jedyny mecz w którym nie padły bramki odbył się w Świeciu (na zdjęciu). Punktami podzieliły się ekipy, które w tym sezonie skazywane są raczej na walkę o ligowy byt czyli miejscowa Wda i Jarota Jarocin. Wynik ten z przebiegu gry trzeba uznać za sprawiedliwy.

W ostatnim meczu tej serii, w starciu dwóch beniaminków, Bałtyk Koszalin uległ u siebie Chemikowi Bydgoszcz 2:3. To kolejna strata punktów Bałtyku, która stawiać zaczyna ten zespół w roli drużyny, która skazana będzie na walkę o zachowanie trzecioligowego bytu. Z kolei dla Chemika to po dwóch porażkach z rzędu ważne zwycięstwo.

W trzecioligowej tabeli na czele niepokonana Radunia Stężyca 15 punktów przed KP Starogard 13 punktów, Kotwicą Kołobrzeg 12 punktów i Mieszkiem Gniezno 11 punktów.


W klasyfikacji snajperów zdecydowanie na czoło wysunął się pomocnik gnieźnieńskiego Mieszka Tomasz Bzdęga, który ma na swoim koncie już 9 trafień. Za jego plecami jest trzech kolejnych zawodników z czterema trafieniami tj. Gracjan Goździk (Mieszko), Dawid Retlewski (KP) i Karol Maliszewski (Wda).

Podsumowanie V kolejki:

Wda Świecie - Jarota Jarocin 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Świt Skolwin 4:0 (4:0)
bramki: Gracjan Kuśmierek 2x (4, 27), Piotr Wojtysiak (8), Sebastian Deja (18 z karnego) - dla Kotwicy

Radunia Stężyca - Wierzyca Pelplin 2:0 (2:0)
bramki: Jakub Kłosowski (30), Rafał Jankowski (32) - dla Radunii

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 3:0 (2:0)
bramki: Arkadiusz Korpalski (13), Adam Duda (36), Karol Zieliński (90) - dla Bałtyku

Bałtyk Koszalin - Chemik Bydgoszcz 2:3 (1:2)
bramki: Maciej Gregorek (44), Krystian Krauze (76) - dla Bałtyku, Rafał Więckowski (41), Wojciech Mielcarek (43),  Piotr Siekirka (59) - dla Chemika

Mieszko Gniezno - Pogoń II Szczecin 7:1 (2:0)
bramki: Tomasz Bzdęga 4x (8, 33 z karnego, 48, 84 z karnego), Krzysztof Wolkiewicz (67), Gracjan Goźdźik (71), Mikołaj Panowicz (80) - dla Mieszka, Sebastian Kowalczyk (60) - dla Pogoni

KP Starogard Gdański - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)
bramki: Bernard Powszuk (49), Filip Sosnowski (56) - dla KP

Sokół Kleczew - Polonia Środa Wlkp. 0:2 (0:1)
bramki: Adam Gajda (32), Mateusz Majewski (80 samobójcza) - dla Polonii

KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 1:2 (1:0)
bramki: Mateusz Żebrowski (16) - dla KKS-u, Dariusz Dudka (64 z karnego), Krzysztof Kołodziej (76) - dla Lecha

Foto: nswiecie.pl

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media