Przed nami VI kolejka w III lidze - zapowiedź

Na trzy dni rozłożona została VI kolejka w grupie 2 III ligi. Rywalizacja rozpoczęta zostanie w Szczecinie, a zakończona w Jarocinie.


Jako pierwsi na boisko wybiegną jedenastki Świtu Skolwin i Radunii Stężyca i będzie to jeden z kilku najciekawiej zapowiadających się meczów tej serii. Gospodarze z pewnością będą chcieli zrehabilitować się po ostatniej klęsce w Kołobrzegu, ale zadania nie będą mieli łatwego gdyż naprzeciw stanie niepokonany lider tabeli. Jeśli goście zainkasują kolejny komplet punktów "odskoczą" Świtowi już na 12 punktów i mimo, że to dopiero początek sezonu szczecinianom trudno będzie, podobnie jak w ubiegłym sezonie, powalczyć o awans do 2 ligi.

W sobotę o godzinie 11.00 zacznie się spotkanie w Szczecinie gdzie rezerwy Pogoni zagrają z KP Starogard Gdański.  Gospodarze zapewne skorzystają z okazji, że jest przerwa reprezentacyjna i wystawią do gry możliwie najwięcej piłkarzy z kadry ekstraklasowej, aby choć częściowo powetować sobie ostatni pogrom z Gniezna. Jednak o punkty "portowcom" będzie trudno bowiem rywalem będzie wicelider, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał.

Bardzo interesująco zapowiada się inny sobotni mecz, który rozegrany zostanie w Środzie Wielkopolskiej. W spotkaniu derbowym miejscowa Polonia zagra z KKS-em 1925 Kalisz. Poloniści grają w tym sezonie "w kratkę", z kolei kaliszanie poniżej oczekiwań. Mimo tego w obu drużynach drzemie potencjał, który pozwala myśleć o stworzeniu interesującego widowiska i zainkasowaniu kompletu punktów. Jeśli KKS przegra jego sytuacja w tabeli, w kontekście przedsezonowych planów, będzie trudna.

Ważny mecz dla układu tabeli w jej dolnych rejonach odbędzie się w Koninie. Przedostatni Górnik zmierzy się z sąsiadem Bałtykiem Koszalin. Obie drużyny nie zasmakowały jeszcze wygranej więc zapowiada się walka na całego.

W Koszalinie z kolei słabo spisujący się spadkowicz z 2 ligi czyli miejscowa Gwardia będzie się próbował przełamać się w potyczce z niewiele lepiej grającym Sokołem Kleczew. Jest to ważny mecz dla obu ekip, bo ewentualna przegrana umocni którąś z drużyn w okolicach strefy spadkowej. Mimo ostatnich dwóch przegranych, faworytem tego spotkania wydaje się być Gwardia.

Kibice naszego klubu najbardziej interesują się potyczką w Bydgoszczy gdzie zagrają ze sobą dwaj beniaminkowie. Miejscowy Chemik zmierzy się z Mieszkiem Gniezno. Wprawdzie obie drużyny dzieli spora różnica punktów to zapowiada się interesujące widowisko. Gnieźnianom zawsze bardzo ciężko grało się na stadionie przy ulicy Glinki.

W roli zdecydowanych faworytów przystąpią do swoich meczów ekipy Bałtyku Gdynia i Kotwicy Kołobrzeg. "Kadłuby" wybierają się bowiem do Malborka na potyczkę derbową z Wierzycą Pelplin. Gospodarze są w tym sezonie skazani na "ciułanie" punktów i trudno raczej wyobrazić sobie aby z jednym z kandydatów do awansu sztuka ta im się powiodła.

Z kolei kołobrzeska Kotwica zawita do Świecia gdzie zagra z Wdą. Gospodarze radzą sobie dotąd bardzo przyzwoicie jak na przedsezonowe prognozy, ale wydaje się, że przeciwstawić się Kotwicy będzie bardzo ciężko. Nie zmienia tego nawet fakt, że w ekipie gości zabraknie Sebastiana Deji, czyli jednej z centralnych postaci tej drużyny.

W ostatnim spotkaniu tej serii, w niedzielę, Jarota Jarocin zagra u siebie z rezerwami Lecha Poznań. Jarocinianie nie będą mieli łatwego kawałka chleba, gdyż można niemal ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że "kolejorz" przyjedzie z wieloma graczami z kadry pierwszej drużyny. W takich okolicznościach trudno stawiać młodą ekipę Jaroty w roli faworyta. 

Program VI kolejki III ligi:
piątek
godz. 16.30     Świt Skolwin - Radunia Stężyca

sobota
godz. 11.00     Pogoń II Szczecin - KP Starogard Gdański
godz. 16.00     Polonia Środa Wlkp. - KKS 1925 Kalisz
godz. 16.00     Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew
godz. 16.00    Chemik Bydgoszcz - Mieszko Gniezno
godz. 16.00    Górnik Konin - Bałtyk Koszalin
godz. 16.00    Wierzyca Pelplin - Bałtyk Gdynia / w Malborku
godz. 17.00    Wda Świecie - Kotwica Kołobrzeg

niedziela
godz. 17.00    Jarota Jarocin - Lech II Poznań   

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media