Weekend pod znakiem 7 kolejki w III lidze - zapowiedź

Przed nami kolejny trzecioligowy weekend w grupie 2. Tym razem odbędzie się VII kolejka, w której sześć meczów odbędzie się w sobotę, a trzy w niedzielę.


W sobotę najwięcej emocji powinno być w Gdyni gdzie Bałtyk podejmował będzie Świt Skolwin. W ubiegłym sezonie obie te drużyny walczyły o awans do II ligi, ale ostatecznie dały się wyprzedzić toruńskiej Elanie. Przed obecnym sezonie zarówno Bałtyk jak i Świt otwarcie deklarowały kolejne podejście do walki o awans, ale jak na razie to Bałtyk trzyma się w czołówce tabeli. Jeśli Świt myśli o "doskoczeniu" do grupy drużyn stanowiących "czub" klasyfikacji musi w Gdyni wygrać. Warto odnotować, że po raz pierwszy w tym sezonie Bałtyk w roli gospodarza zagra na odnowionej sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby.

W Kaliszu z kolei dojdzie do meczu przed którym "ostrzą" sobie zęby grupy kibicowskie miejscowego KKS-u jak i koszalińskiej Gwardii. Zarówno kaliszanie jak i koszalinianie wystartowali poniżej oczekiwań i zajmują odległe pozycje w tabeli. Ten pojedynek będzie ważny dla obu ekip. KKS musi wygrać aby móc utrzymać kontakt z czołówką, a Gwardia aby nie znaleźć się w strefie spadkowej.

W Koninie dojdzie do meczu derbowego, w którym miejscowy Górnik zmierzy się z Mieszkiem Gniezno. Faworytem tego spotkania są goście, ale koninianie po ostatniej wygranej z Bałtykiem Koszalin zapowiadają walkę o kolejne punkty. Szersza zapowiedź tego meczu w piątek.

W trzech pozostałych sobotnich meczach mamy trzech zdecydowanych faworytów. Trudno sobie wyobrazić aby kołobrzeska Kotwica w starciu z Jarotą Jarocin straciła na własnym stadionie pierwsze punkty. Wprawdzie Jarota jeszcze nie przegrała na obcym stadionie, ale różnica potencjałów w obu ekipach jest tak duża, że trudno się spodziewać innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo gospodarzy.

Ponownie w Kleczewie, a nie w Budzisławiu, zagra Sokół. Podopieczni Łukasza Cichosa podejmować będą rezerwy Pogoni Szczecin i tu także trudno sobie wyobrazić inne rozstrzygnięcie jak pewna wygrana gospodarzy, którzy najprawdopodobniej wystąpią już wzmocnieni doświadczonym Jakubem Smektałą. Portowcy odbiegają w tym sezonie od pozostałych drużyn i pewnie tym razem wrócą do Szczecina na tarczy.

Liderujący KP Starogard Gdański nie powinien mieć większych kłopotów z pokonaniem na swoim terenie Chemika Bydgoszcz, któremu z trudem przychodzi zdobywanie punktów. Stąd też nie wydaje się, aby podopieczni Łukasza Kowalskiego stracili po tej kolejce pozycję lidera.

Z niedzielnych spotkań na pierwszy plan wysuwa się potyczka we Wronkach gdzie rezerwy Lecha Poznań zmierzą się z Polonią Środa Wlkp. Mecze pomiędzy tymi ekipami zawsze należały do zaciętych i ciekawych. Młoda ekipa "kolejorza" spisuje się w tym sezonie całkiem przyzwoicie, a poloniści poniżej oczekiwań co aż nadto widoczne było w poprzedniej kolejce w potyczce z KKS-em Kalisz. Faworytem tego spotkania zdają się być gospodarze, jednak średzian skreślać nie można gdyż stać ich na niespodziankę.

W Koszalinie bezbarwnie spisujący się dotychczas Bałtyk stanie przed szansą odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Do beniaminka przyjeżdża Wierzyca Pelplin i każde rozstrzygnięcie w tym meczu jest możliwe, ale wydaje się, że ciut więcej szans na trzy punkty jest po stronie Bałtyku.

Na koniec tego weekendu Radunia Stężyca podejmować będzie Wdę Świecie i oczywiście to gospodarze są zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Choć trzeba dodać, że Wda na wyjeździe jeszcze nie przegrała i przy sprzyjających okolicznościach być może postawi się niepokonanemu dotychczas beniaminkowi.

Program VII Kolejki:

sobota
godz. 16.00     KP Starogard Gdański - Chemik Bydgoszcz
godz. 16.30     Górnik Konin - Mieszko Gniezno
godz. 17.00     Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin
godz. 17.00     Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin
godz. 18.00     Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin
godz. 19.25     KKS 1925 Kalisz - Gwardia Koszalin

niedziela
godz. 12.00     Bałtyk Koszalin - Wierzyca Pelplin
godz. 12.00     Lech II Poznań - Polonia Środa Wlkp / we Wronkach
godz. 16.00     Radunia Stężyca - Wda Świecie

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media