Podsumowanie VII kolejki w 3 lidze

VII Kolejka w grupie 2 III ligi zdecydowanie należała do gospodarzy. Z dziewięciu zaplanowanych meczów w aż ośmiu przypadkach wygrywały drużyny miejscowe. Tym razem padło 28 bramek.

Jedyny remis padł w sobotnim spotkaniu w Gdyni, gdzie miejscowy Bałtyk podejmował Świt Skolwin. Na Narodowym Stadionie Rugby kibice goli nie obejrzeli i interesująco zapowiadający się pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Świt wyrasta na zespół "kompromisowy", gdyż był to już piąty podział punktów podopiecznych Pawła Ozgi w obecnych rozgrywkach.

Blisko sensacji było na stadionie w Kołobrzegu gdzie miejscowa Kotwica podejmowała Jarotę Jarocin. Goście pojawili się nad morzem w mocno osłabionym składzie, ale mimo tego byli bardzo bliscy wywiezienia jednego punktu. Kiedy w 90 minucie Jędrzej Ludwiczak wyrównał na 1:1 mało kto sądził, że faworyzowani gospodarze, grając w "dziesiątkę" jeszcze zdołają zadać decydujący cios. Na nieszczęście Jaroty w ostatniej akcji meczu kołobrzeżanie znaleźli sposób na golkipera z Jarocina i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Kolejne przekonywujące zwycięstwo zanotował na swoim koncie lider ze Starogardu Gdańskiego. KP pokonał na swoim obiekcie Chemika Bydgoszcz aż 4:0 i umocnił się na czele stawki. Forma jaką prezentuje obecnie ekipa trenera Łukasza Kowalskiego jest imponująca.

Niespodzianką pachniało po pierwszej połowie w Kleczewie. Miejscowy Sokół przegrywał z rezerwami Pogoni Szczecin 0:1, ale w drugiej połowie gospodarze wrzucili drugi bieg i zaaplikowali portowcom trzy trafienia wygrywając ostatecznie 3:1. Udany debiut na boiskach trzecioligowych zaliczył w barwach Sokoła Jakub Smektała, który zdobył jednego z goli.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali w Koninie z Górnikiem 1:2. Gospodarze poza walką nie zaprezentowali na boisku niczego szczególnego, ale to wystarczyło na słabych tego dnia gnieźnian. Tym sposobem biało-niebiescy zakończyli passę 51 ligowych meczów bez porażki.

Zacięty przebieg miał wieczorny mecz w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS 1925 podejmował Gwardię Koszalin.  Bardzo długo w tym spotkaniu zanosiło się na podział punktów, ale na kilka minut przed końcowym gwizdkiem dośrodkowanie Marcina Radzewicza zamieniło się w strzał, a strzał w zwycięskiego gola dla gospodarzy. To już szósty mecz spadkowicza z II ligi bez wygranej, który zepchnął Gwardię w strefę spadkową.

W niedzielę z kolei we Wronkach rezerwy Lecha Poznań "zbiły" Polonię Środa Wlkp 4:1 i tym samym pokazały, że chcą się liczyć w tym sezonie w walce o czołowe lokaty. Mecz skończył się praktycznie kilka minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, po tym jak z boiska wyleciał Louis Henriquez. To była druga z rzędu wysoka przegrana podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego i zepchnęła ich na dalekie miejsce w klasyfikacji.

Pierwszy raz ze zwycięstwa w tym sezonie cieszyli się gracze Bałtyku Koszalin. Koszalinianie pokonali na własnym stadionie Wierzycę Pelplin 2:1, a bohaterem gospodarzy był Mateusz Górny, którego znamy z ubiegłego sezonu z występów w Iskrze Szydłowo. Dla pelplinian to czwarta przegrana z rzędu, która stawia Wierzycę w trudnej sytuacji w tabeli.

W ostatnim spotkaniu Radunia Stężyca urządziła sobie ostre strzelanie w potyczce z Wdą Świecie gromiąc ją na swoim stadionie aż 5:0 (na zdjęciu). Tym sposobem Radunia pozostaje wiceliderem w tabeli i jako jedyna na razie dotrzymuje kroku KP Starogard Gdański. Dla Wdy była to pierwsza w tym sezonie wyjazdowa porażka.

W tabeli po VII kolejkach przewodzi duet KP Starogard Gdański i Radunia Stężyca po 19 punktów. A na trzecim miejscu jest Kotwica Kołobrzeg z dorobkiem 16 punktów.
W klasyfikacji snajperów zaś zdecydowanie na czele Tomasz Bzdęga (Mieszko) z dziesięcioma trafieniami i wyprzedza duet Rafał Jankowski (Radunia), Dawid Retlewski (KP) mających po sześć goli na swoim koncie.

Podsumowanie VII kolejki
Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
bramki: Dawid Wolny (29), Adrian Szynka (90+4) - dla Kotwicy, Jędrzej Ludwiczak (90) - dla Jaroty

Radunia Stężyca - Wda Świecie 5:0 (3:0)
bramki: Rafał Jankowski 2x (21,27), Piotr Karasiński (8), Rafał Kosznik (63), Radosław Stępień (90) - dla Radunii

Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 0:0

Bałtyk Koszalin - Wierzyca Pelplin 2:1 (1:0)
bramki: Mateusz Górny 2x (45, 69) - dla Bałtyku, Daniel Sławiński (90) - dla Wierzycy

KP Starogard Gdański - Chemik Bydgoszcz 4:0 (2:0)
bramki: Filip Sosnowski 3x (3, 7, 47), Paweł Szołtys (85) - dla KP

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 3:1 (0:1)
bramki: Mikołaj Pingot (55), Tomasz Kowalczuk (61 z karnego), Jakub Smektała (75) - dla Sokoła, Maciej Żurawski (36) - dla Pogoni

KKS 1925 Kalisz - Gwardia Koszalin 1:0 (0:0)
bramki: Marcin Radzewicz (84) - dla KKS-u

Lech II Poznań  - Polonia Środa Wlkp. 4:1 (2:1)
bramki: Maciej orłowski (13), Dariusz Dudka (27 z karnego), Hubert Sobol (58), Filip Marchwiński (90) - dla Lecha, Jakub Apolinarski (36) - dla Polonii

Górnik Konin - Mieszko Gniezno 2:1 (1:0)
bramki: Taras Jaworskyj (20 z karnego), Jeremiasz Grela (73) - dla Górnika, Tomasz Bzdęga (87) - Mieszko