Weekend pod znakiem 8 kolejki - zapowiedź

Przed trzecioligowcami z grupy drugiej ósma kolejka nowego sezonu. Tym razem siedem meczów zaplanowano na sobotę, a dwa na niedzielę.


W sobotę zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się potyczka w Kołobrzegu, gdzie miejscowa Kotwica podejmowała będzie Radunię Stężyca. Tak się składa, że to pierwszy w tym sezonie bezpośredni mecz drużyn z pierwszych czterech miejsc w tabeli, gdyż jak dotąd ścisła czołówka w ogóle ze sobą nie grała. W spotkaniu tym z pewnością emocji nie zabraknie gdyż obie drużyny celują w awans do II ligi. Kotwica jak dotąd wygrała u siebie wszystko, a Radunia nie przegrała meczu od dziesięciu miesięcy. Kołobrzescy kibice mogą spodziewać się bardzo interesującego widowiska.

Z pozostałych meczów żaden nie zapowiada się jakoś wyjątkowo pasjonująco. Tym razem pary tworzą zespoły z "góry" i z "dołu" tabeli. Większych kłopotów ze zdobyciem kompletu punktów nie powinien mieć lider ze Starogardu Gdańskiego. KP wyjeżdża do Konina na mecz z Górnikiem i jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Wprawdzie koninianie wygrali ostatnie dwa mecze, ale jeśli goście zagrają na swoim poziomie wygrają. 

Z drużyn czołówki trudne mecze czekają Bałtyk Gdynia i Mieszko Gniezno. Ci pierwsi wybierają się na "niewygodny" teren do Świecia gdzie miejscowa Wda lubi "zabrać" punkty bogatym. Wprawdzie faworytem tego meczu są goście, ale już nie jeden faworyt połamał sobie zęby na świeckim stadionie. Z kolei gnieźnieński Mieszko zagra trzeci raz z rzędu na wyjeździe, tym razem w Malborku z Wierzycą Pelplin. Gospodarze zagrają pod wodzą nowego trenera i z pewnością postawią się biało-niebieskim, którzy chcąc liczyć się w walce o czołowe lokaty nie mogą już sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów z ekipą z dołu tabeli.

Ważne mecze czekają Gwardię Koszalin oraz Chemika Bydgoszcz. Koszalinianie dołują makabrycznie w tym sezonie i po czterech porażkach z rzędu zagościli w strefie spadkowej. Tym razem rywalem spadkowicza z II ligi będzie Lech II Poznań, który w ostatnim czasie wyraźnie notuje wzrost formy. Faworytem wydaja się goście, jednak Gwardia kiedyś musi zacząć punktować. Może to będzie właśnie teraz? W nieco lepszej sytuacji jak Gwardia jest bydgoski Chemik, który podejmie w sobotę Sokoła Kleczew. Bydgoszczanom z wielkim trudem przychodzi w tym sezonie zdobywanie punktów, a Sokół ostatnio wzbił się do wysokich lotów i wygrywa regularnie. Stąd faworytem tego spotkania są goście, ale wszystko jest tutaj możliwe...

W ostatnim sobotnim meczu, które rozegrane zostanie najwcześniej zmierzą się ze sobą zespoły Pogoni II Szczecin i KKS-u 192 Kalisz. Tutaj zdecydowanym faworytem są goście, którzy po słabym początku sezonu, z meczu na mecz grają lepiej i ruszyli w pościg za liderami. Pogoń natomiast przegrywa mecz za meczem i trudno spodziewać się aby młoda szczecińska ekipa "przełamała" się na rutynowanej ekipie z Kalisza.

W niedzielę z kolei w Jarocinie dojdzie do meczu derbowego, w którym Jarota podejmowała będzie Polonię Środa Wlkp. Obie drużyny nie spisują się na miarę oczekiwań i będzie to ważny mecz zarówno dla gospodarzy jak i dla gości. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego spotkania, ale en ko przegra znajdzie się w niewesołej sytuacji.

I na koniec ostatni mecz tej serii, w którym Świt Szczecin podejmował będzie Bałtyk Koszalin. Oczywiście faworytem tego meczu jest Świt, który wprawdzie spisuje się poniżej oczekiwań, ale ma dużo bardziej renomowany i ograny w 3 lidze zespół jak beniaminek z Koszalina. Każdy inny rezultat jak wygrana Świtu będzie sporą niespodzianką.

Program VIII kolejki 3 ligi:

sobota
godz. 11.00    Pogoń II Szczecin - KKS 1925 Kalisz
godz. 16.00    Gwardia Koszalin - Lech II Poznań
godz. 16.00    Chemik Bydgoszcz - Sokół Kleczew
godz. 16.00    Górnik Konin - KP Starogard Gdański
godz. 16.00    Wierzyca Pelplin - Mieszko Gniezno / w Malborku
godz. 16.00    Wda Świecie - Bałtyk Gdynia
godz. 18.00    Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca

niedziela
godz. 16.00    Jarota Jarocin - Polonia Środa Wlkp.
godz. 16.00    Świt Szczecin - Bałtyk Koszalin

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media