Pierwsza pucharowa przeszkoda pokonana

Podopieczni Mariusza Bekasa awansowali dzisiaj do 1/16 finału Pucharu Polski strefy poznańskiej, po tym jak pewnie pokonali w Owińskach A-klasowych Błękitnych 8:0.


W środowym spotkaniu trener Bekas dał szansę pokazania się dublerom, którzy w ostatnim czasie większość czasu spędzali na ławce rezerwowych. Pierwsze dwadzieścia minut tego meczu to próby mieszkowców sforsowania szczelnej defensywy Błękitnych. Gnieźnianie w tym fragmencie meczu mieli spory problem ze stworzeniem klarownej sytuacji bramkowej. Zmieniło się to w 27 minucie, kiedy to po akcji Tarasa Maksimova, strzałem na raty bramkarza Błękitnych pokonał Mateusz Roszak. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Adam Konieczny i worek z golami rozwiązał się na dobre. W pierwszej części piłka jeszcze dwukrotnie lądowała w siatce Błękitnych. Najpierw w 32 minucie Gracjan Goździk będąc oko w oko z bramkarzem nie dał mu szans, a w 43 minucie po podaniu Krzysztofa Wolkiewicza Miłosz Brylewski uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik pierwszej części na 4:0 dla Mieszka. 

W przerwie trener biało-niebieskich dokonał aż pięciu zmian, ale mimo tego przewaga mieszkowców nie zmalała. W 47 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Adam Konieczny posyłając futbolówkę pod poprzeczkę bramki gospodarzy. W 55 minucie w naszym zespole nastąpiła szósta zmiana i na boisku pojawił się Tomasz Kaźmierczak, który wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne biało-niebieskich. Cztery minuty po pojawieniu się na murawie Kaźmierczak zdobył szóstego gola dla biało-niebieskich uderzając głową po centrze Marcina Tomaszewskiego. W 74 minucie Kaźmierczak zdobył swojego drugiego gola w tym pojedynku, a w 85 minucie asystował przy bramce Mikołaja Panowicza, która tym samym ustaliła wynik tego jednostronnego meczu na 8:0 dla trzecioligowca z Grodu Lecha.

W kolejnej rundzie pucharowej rywalizacji Mieszko zmierzy się w Pobiedziskach z Huraganem, a spotkanie odbędzie się 10 października. Huragan wyeliminował dzisiaj B-klasową Farę Pelikan Żydowo, wygrywając 4:0.

Bramki: Adam Konieczny 2x (30, 47), Tomasz Kaźmierczak 2x (59, 74), Mateusz Roszak (27), Gracjan Goździk (33), Miłosz Brylewski (43), Mikołaj Panowicz (85) - dla Mieszka

Sędziował: Michał Szmytke (Poznań)

Widzów: 70 (w tym 10 z Gniezna)

"Mieszko": Wiktor Beśka, Taras Maksimov (46 Marcin Tomaszewski), Adrian Kaliszan (46 Dawid Urbaniak), Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Mateusz Ławniczak, Radosław Mikołajczak (46 Jakub Hoffmann), Gracjan Goździk (46 Mikołaj Panowicz), Mateusz Roszak, Krzysztof Wolkiewicz (46 Damian Pawlak), Adam Konieczny (55 Tomasz Kaźmierczak) 

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media