Wracamy do domu ! Rywalem Świt Szczecin.

Bardzo trudne zadanie czeka w sobotnie popołudnie piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. W kolejnym pojedynku w III lidze rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Świt Skolwin (Szczecin).

 
Po 28. dniach przerwy biało-niebiescy wracają na swój stadion. Gnieźnieński beniaminek zmierzy się w sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Strumykowej z ekipą Świtu Skolwin (Szczecin). Zadanie zapowiada się jako bardzo trudne, co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze mieszkowcy są w kryzysie i przegrali dwa ostatnie pojedynki. Po drugie Świt to zespół "otrzaskany" w trzecioligowych bojach, a w poprzedniej edycji rozgrywek do samego końca bił się o awans do II ligi. Po trzecie zaś szczecinianie nie zwykli przegrywać w tym sezonie, mając jak dotąd na swoim koncie tylko jedną porażkę. Z drugiej strony mieszkowcy na swoim obiekcie nie zwykli tracić punktów i prezentują się bardzo przyzwoicie. Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności zapowiada się interesujące widowisko.

Szczecinianie (na zdjęciu) to w zdecydowanej większości młodzi gracze, w tym wychowankowie szczecińskiej Pogoni, którzy na mocy porozumienia pomiędzy oboma klubami trafiają do trzecioligowca ze Skolwina (dzielnica Szczecina). Wyróżniającą postacią Świtu jest z pewnością Adam Nagórski, który od kilku sezonów regularnie zdobywa wiele bramek.

W naszym zespole trener Mariusz Bekas nie ma większych kłopotów kadrowych. Z powodu kontuzji nadal nie są zdolni do gry Adrian Bartkowiak i Igor Łuszczewski. Reszta mieszkowców jest do dyspozycji gnieźnieńskiego szkoleniowca.

Warto odnotować, że jeszcze nigdy w historii oba zespoły nie miały okazji ze sobą rywalizować. Sobotni mecz będzie pierwszym w historii.  Jako arbiter główny poprowadzi go Marek Marcinkowski z Malborka. Pierwszy gwizdek w tym pojedynku rozlegnie się o godzinie 16.00.

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media