X kolejka w III lidze - zapowiedź

Nadchodzący weekend będzie stał w grupie 2 piłkarskiej III ligi pod znakiem X kolejki. Sześc meczów zaplanowano na sobotę, a kolejne trzy na niedzielę.


Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się niedzielna potyczka derbowa w Stężycy, gdzie wiceliderująca Radunia podejmowała będzie trzeci w tabeli Bałtyk Gdynia. Gospodarze niedzielnego meczu w ostatnich dwóch kolejkach ostro wyhamowali, z kolei Bałtyk niczym walec wolno rozpędza się i goni lidera. Stąd zapowiada się bardzo ciekawa potyczka, w której trudno wskazać jednoznacznie faworyta. Jednak biorąc pod uwagę dyspozycję w ostatnich kilkunastu dniach, więcej szans trzeba przyznać gdynianom, w szeregach których zabraknie w tym spotkaniu pauzującego za żółte kartki Przemysława Czerwińskiego.

Ciekawie może też być w niedzielę w Szczecinie. Miejscowy Świt podejmował będzie lidera ze Starogardu Gdańskiego. Gospodarze wprawdzie spisują się w obecnej edycji rozgrywek zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale nadal są ekipą której absolutnie lekceważyć nie można. Podopieczni Łukasza Kowalskiego z kolei ostatnio złapali lekką zadyszkę i kto wie czy będzie ich stać na zwycięstwo na trudnym terenie w Skolwinie?

W sobotę najwcześniej o ligowe punkty rozpoczną walkę jedenastki Chemika Bydgoszcz i rezerw Lecha Poznań. Tutaj faworytem są goście, ale bydgoszczanie w końcu muszą się kiedyś przełamać jeśli myślą o wydostaniu się ze strefy spadkowej.

Ważne spotkanie dla obu zespołów odbędzie się w Jarocinie, gdzie miejscowa Jarota podejmowała będzie Gwardię Koszalin. Oba zespoły znajdują się w bliskim sąsiedztwie strefy spadkowej, więc wygrana mocno im pomoże. Na pewno w dużo lepszych nastrojach przystąpią do sobotniej konfrontacji gospodarze, którzy ostatnio byli sprawcami największej sensacji wygrywając w Stężycy, z kolei w szeregach Gwardii w ostatnim czasie takiego spektakularnego zwycięstwa brakuje i tym samym sytuacja koszalinian staje się coraz trudniejsza.

W tej serii nastąpiły dwie zmiany miejsca rozegrania meczów. Pierwszy taki przypadek dotyczy starcia Górnika Konin z KKS-em 1925 Kalisz. Pierwotnie spotkanie to miało zostać rozegrane w Koninie, ale Górnik poprosił o możliwość zagrania w Kaliszu. Zapewne główny tego powód to antagonistyczne nastawienie kibiców obu drużyn, a co za tym idzie duże koszty organizacji meczu, na które obecnie Górnika może nie być stać. Przypomnijmy, że klub z Konina popadł w ogromne tarapaty finansowe, po nieprzychylnym werdykcie w sprawie odszkodowania dla policjantów, którzy kilka lat temu zostali pobici podczas meczu organizowanego na stadionie Górnika.

Zmiana gospodarza nastąpiła również w meczu Wierzycy Pelplin i Sokoła Kleczew. Pojedynek, który pierwotnie miał się odbyć w Malborku rozegrany zostanie w Kleczewie. W związku ze zmianą gospodarza do miana zdecydowanego faworyta urasta ekipa Sokoła, która ostatnio "złapała" serię czterech zwycięstw z rzędu i mocno usadowiła się w czubie ligowej tabeli. Z drugiej strony zaś Wierzyca, po zmianie trenera, jeszcze nie przegrała.

W ostatnim sobotnim meczu Kotwica Kołobrzeg podejmowała będzie Bałtyk Koszalin. Tutaj trudno sobie wyobrazić innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo kołobrzeżan. Kotwica nie przegrała jeszcze u siebie, a Bałtyk jeszcze na wyjeździe nie wygrał więc wniosek nasuwa się sam. Zdecydowanym faworytem meczu jest Kotwica, a jeśli straci jakiekolwiek punkty może być w Kołobrzegu "gorąco".

O pierwsze zwycięstwo zagra w niedzielę ekipa rezerw Pogoni Szczecin. Rywalem będzie Polonia Środa Wlkp., która wygrała ostatnie dwa spotkania w lidze i z pewnością nie wyobraża sobie jakiejkolwiek straty na terenie outsidera. Jest duże prawdopodobieństwo, że portowcy wystąpią wzmocnieni graczami z kadry ekstraklasowej, która swój pojedynek ma zaplanowany na sobotę. Patrząc na tabelę faworytem jest Polonia, ale nie możemy tutaj wykluczyć niespodzianki, o Pogoń kiedyś musi się przełamać.

W ostatnim meczu tej serii Wda Świecie podejmowała będzie Mieszka Gniezno. Z tabeli wynika, że więcej szans na wygraną powinniśmy przyznać gnieźnianom, ale niestety nasz zespół już dwukrotnie w tym sezonie stracił bezcenne punkty z drużynami ze strefy spadkowej, co pokazuje, że z takimi rywalami mieszkowcom jest "pod górkę".  Wda na własnym stadionie to bardzo niewygodny przeciwnik, więc wszystko może się zdarzyć. Szersza zapowiedź tego meczu już jutro na naszej stronie.

Program X kolejki:
sobota
godz. 14.00    Chemik Bydgoszcz - Lech II Poznań
godz. 15.00    KKS 1925 Kalisz - Górnik Konin / Górnik gospodarzem
godz. 15.00    Sokół Kleczew - Wierzyca Pelplin
godz. 15.00    Wda Świecie - Mieszko Gniezno
godz. 15.30    Jarota Jarocin - Gwardia Koszalin
godz. 18.00    Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin
niedziela
godz. 11.00    Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wlkp.
godz. 15.00    Świt Skowlin - KP Starogard Gdański
godz. 15.00    Radunia Stężyca - Bałtyk Gdynia

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media