Mieszkowcy grają dalej

Gnieźnieński Mieszko awansował do 1/8 finału Pucharu Polski strefy poznańskiej. Biało-niebiescy pokonali w środowy wieczór w Pobiedziskach Huragan 3:1. 


W środowym spotkaniu trener Mariusz Bekas desygnował do gry przede wszystkim tych zawodników, którzy w rozgrywkach ligowych grają mniej lub nie grają wcale. Wyjątek w wyjściowym składzie stanowili jedynie kapitan naszej drużyny Michał Steinke oraz Taras Maksimov.

Pierwsza połowa tego meczu, który odbywał się w sympatycznej oprawie przy sztucznym świetle, była dość wyrównana. Wprawdzie więcej przy piłce utrzymywali się gnieźnianie, ale gospodarze postawili biało-niebieskim twarde warunki i goście nie mogli znaleźć pomysłu na pokonanie dobrze spisującego się między słupkami Huraganu Dominika Nowickiego. Stąd na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem bezbramkowym.

W drugiej odsłonie przewaga mieszkowców nie podlegała już dyskusji. W 55 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej pod bramką Nowickiego odnalazł się Michał Steinke, który wyprowadził Mieszka na prowadzenie. Siedem minut później prowadzenie naszej drużyny podwyższył Adam Konieczny i stało się jasne, że pobiedziszczanom trudno będzie uzyskać awans do dalszej fazy pucharowej rywalizacji.  Nadzieje czerwono-czarnych ostatecznie rozwiał Adrian Kaliszan w 67 minucie, który bardzo ładnym uderzeniem po raz trzeci pokonał Nowickiego. W 80 minucie arbiter wyrzucił z boiska Davida Paku Thela. Czarnoskóry gracz Huraganu brutalnie sfaulował Igora Łuszczewskiego. Mimo osłabienia ostatnie słowo należało do pobiedziszczan, którzy w doliczonym czasie gry zdobyli gola honorowego. Jego autorem był Ryszard Wierzbliński i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Mieszka.

Wygrana ta dała mieszkowcom awans do 1/8 finału, która zaplanowana została na 24 października. Wtedy to naszym rywalem będzie w Swarzędzu zespół A-klasowego Lidera.

Bramki: Michał Steinke (55), Adam Konieczny (62), Adrian Kaliszan (67) - dla Mieszka, Ryszard Wierzbliński (90+2) - dla Huraganu

Sędziował: Kamil Waskowski (Poznań)

Widzów: 200

"Mieszko": Szymon Lewandowski, Marcin Tomaszewski (46 Adrian Kaliszan), Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Taras Maksimov (73 Igor Łuszczewski), Jakub Hofmmann (56 Tomasz Kaźmierczak), Mateusz Roszak, Damian Pawlak (42 Adam Konieczny), Krzysztof Wolkiewicz, Mikołaj Panowicz

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media