Podsumowanie XI kolejki

Za nami osiem meczów XI kolejki grupy 2 w III lidze. Padło w niej aż 37 bramek, co jest najlepszym rezultatem w tym sezonie. Do rozegrania pozostało jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Najwięcej goli padło w sobotni wieczór w Kaliszu. Miejscowy KKS 1925 pokonał wysoko Wierzycę Pelplin 6:3 i była to szósta z rzędu wygrana podopiecznych Dariusza Marca. Tym samym kaliszanie potwierdzili, że w obecnym sezonie bardzo poważnie chcą liczyć się w walce o awans do II ligi.

Siedem bramek padło w Koszalinie i w Gnieźnie. W najciekawszym spotkaniu tej kolejki gnieźnieński Mieszko bardzo pewnie pokonał Kotwicę Kołobrzeg 5:2 komplikując tym samym podopiecznym Jana Furlepy sytuację w tabeli. Główny faworyt do awansu ma obecnie już osiem punktów straty do liderującej Radunii. Z kolei mieszkowcy po sobotnim zwycięstwie umocnili się w ścisłej czołówce rozgrywek. Na sporą sensację zanosiło się w Koszalinie gdzie miejscowy Bałtyk do 60 minuty prowadził 2:0 z liderującym beniaminkiem ze Stężycy. Finisz należał jednak do Radunii, która po raz drugi w tym sezonie pokazała swój potencjał i na finiszu dogoniła rywala. Ostatecznie goście wygrali 5:2 i tym sposobem umocnili się na szczycie trzecioligowej klasyfikacji. 

Bez większych problemów komplet punktów zainkasował Bałtyk Gdynia, który pokonał na swoim stadionie Jarotę Jarocin 4:0. Goście trzymali się tylko do przerwy, a w drugiej odsłonie nie dali już rady stawić czoła faworytowi. To najwyższa przegrana Jaroty w tym sezonie.

Mocną pozycję zbudował sobie Sokół Kleczew, który w sobotę męczył się na swoim terenie ze Świtem Skolwin, ale ostatecznie wygrał 1:0 inkasując szósty z rzędu komplet punktów. Tym samym trwa wyjazdowy impas szczecinian, którzy jeszcze w nowym sezonie w spotkaniach wyjazdowych nie zdobyli nawet jednej bramki! To powoduje, że Świt może już tylko pomarzyć o powtórce z ubiegłego sezonu, kiedy to niemal do samego końca walczył  o awans do II ligi. 

Jedyną niespodziankę w tej kolejce zanotowaliśmy w Koszalinie. Bardzo słabo spisująca się w tej edycji rozgrywek Gwardia jako pierwsza oddała rezerwom Pogoni Szczecin komplet punktów. Portowcy przegrywali dotychczas niemal wszystko, ale stadion w Koszalinie okazał się dla nich szczęśliwy. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego wygrali 3:1 i przełamali tym samym passę dwunastu z rzędu meczów bez wygranej. wychodzi na to, że spadkowicza z II ligi czeka w tym sezonie walka o utrzymanie.

Dobry okres towarzyszy średzkiej Polonii, która pokonała w niedzielne popołudnie na swoim stadionie Chemika Bydgoszcz 2:0 (na zdjęciu) i umocniła się w środkowej strefie tabeli. Chemik zaś spisuje się fatalnie i utknął na dobre w strefie spadkowej. Przed chemikami mecze prawdy, które pokażą czy III liga to nie za wysokie progi jak na bydgoskiego beniaminka. 

We wtorek odbył się przełożony mecz KP Starogard Gdański z Wdą Świecie. Faworyzowani gospodarze zainkasowali cenne punkty, ale wcale nie przyszło im to łatwo. KP wygrywając 2:1 umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji, a Wda nadal tkwi w strefie spadkowej.

Ostatnie spotkanie tej kolejki pomiędzy Lechem II Poznań a Górnikiem Konin zostało przełożone ze względu na powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski zawodników Lecha. 

W tabeli na czele plasuje się Radunia Stężyca, która ma 26 punktów i o jedno oczko wyprzedza KP Starogard Gdański. Dalej są drużyny z 23 punktami, w tym jest także gnieźnieński Mieszko. Tabele zamykają rezerwy Pogoni Szczecin z dorobkiem 4 punktów. 

W klasyfikacji snajperów umocnił się Tomasz Bzdęga (Mieszko), który ma na swoim koncie 12 trafień. Za plecami gnieźnianina są Dawid Retlewski (KP) i Hubert Antkowiak (KKS 1925) mający po 8 goli.

Podsumowanie XI kolejki:

Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 4:0 (0:0)
bramki: Adam Duda 2x (47, 75), Michał Marczak (63), Przemysław Szur (81) - dla Bałtyku

Bałtyk Koszalin - Radunia Stężyca 2:5 (2:0)
bramki: Paweł Łysiak (38), Kamil Lichmański (43) - dla Bałtyku, Dawid Klawikowski 2x (61 z karnego, 69 z karnego), Piotr Karasiński (78), Radosław Stępień (88), Rafał Jankowski (90) - dla Radunii

Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 5:2 (4:1)
bramki: Tomasz Bzdęga 2x (2, 37 z karnego), Krzysztof Wolkiewicz 2x (13, 35), Marcin Trojanowski (82) - dla Mieszka, Dawid Wolny (30), Michał Przybyła (58) - dla Kotwicy

KP Starogard Gdański - Wda Świecie 2:1 (0:0)
bramki: Dawid Retlewski 2x (60, 66) - dla KP, Wojciech Ernst (73) - dla Wdy

Sokół Kleczew - Świt Skolwin 1:0 (0:0)
Jakub Antosik (80) - dla Sokoła

KKS 1925 Kalisz - Wierzyca Pelplin 6:3 (4:1)
bramki: Marcin Radzewicz (11), Hubert Antkowiak 2x (28, 44), Mateusz Żebrowski 2x (38, 49), Robert Tunkiewicz (64 z karnego) - dla KKS-u, Daniel Sławiński (31 z karnego), Bartosz Danowski (72), Dominik Konieczny (90) - dla Wierzycy

Polonia Środa Wlkp. - Chemik Bydgoszcz 2:0 (1:0)
bramki: Krzysztof Bartoszak (29), Adrian Chopcia (76) - dla Polonii

Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:3 (0:3)
bramki: Dominik Drzewiecki (88 z karnego) - dla Gwardii, Marcel Wędrychowski (24), Iker Guarrotxena (25), Oskar Kalenik (43) - dla Pogoni

Lech II Poznań - Górnik Konin
przełożony na 7 listopada godzina 18.00

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media