Przed nami bardzo ciekawa XII kolejka - zapowiedź

W nadchodzący weekend zaplanowana została XII kolejka w grupie 2 piłkarskiej III ligi. Na pierwszy plan wysuwają się mecze w Stężycy i Kołobrzegu.

Spośród ośmiu meczów sobotnich zdecydowanie najwięcej emocji powinno być w starciu Kotwicy Kołobrzeg z KP Starogard Gdański. Przed sezonem oba zespoły otwarcie zapowiadały walkę o awans do II ligi, ale jak dotąd zapowiedzi te realizują piłkarze KP, którzy plasują się na pozycji wicelidera. Kotwica spisuje się bardzo mocno poniżej oczekiwań i po czterech z rzędu meczach bez wygranej osunęła się w tabeli na dalekie miejsce. Wydaje się, że dla podopiecznych Jana Furlepy jest to jedna z ostatnich szans aby nie pogrzebać nadziei na walkę o pierwsze miejsce i nie zostać jedynie zespołem środka tabeli. Problemem gospodarzy z pewnością są kontuzję oraz absencja kartkowa Piotra Kieruzela, który nie będzie mógł zagrać w sobotni wieczór.

Ciekawie w sobotę może być także w Szczecinie gdzie miejscowy Świt podejmował będzie KKS 1925 Kalisz. Szczecinianie u siebie "urywają" punkty faworytom więc jest szansa, że niesiony zwycięska passą KKS 1925 straci tym razem impet. Wszystko w tym spotkaniu jest możliwe.

Derbowy mecz odbędzie się w Koninie gdzie miejscowy Górnik podejmował będzie Polonię Środa Wlkp. Koninianie ostatnio odetchnęli, bo groźba wycofania z rozgrywek mocno oddaliła się, więc może fakt ten spowoduje, że Górnik zagra bez obciążeń i postawi się będącej ostatnio w dobrej formie Polonii. Będzie to prestiżowy mecz dla Sławomira Suchomskiego, który nie tak dawno pracował jeszcze w Środzie Wlkp. 

Bardzo ważne mecze dla układu tabeli w jej dolnych rejonach odbędą się w Jarocinie i Bydgoszczy. Jarota Jarocin zagra u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin. Obie drużyny mają bardzo mało punktów, ale w nieco lepszej kondycji psychicznej wydają się być szczecinianie, którzy ostatnio wygrali w Koszalinie. Jarota z kolei u siebie jeszcze kompletu punktów nie zdobyła. Pewne jest jedno, że przegrany z tego meczu bardzo mocno skomplikuje sobie sytuację. Równie istotny pojedynek rozegrają ze sobą Chemik Bydgoszcz i Gwardia Koszalin. Chemicy przegrywają mecz za meczem i niewiele wskazuje, żeby miało się to zmienić. Gwardia za to gra w kratkę, ale wydaje się, że to właśnie koszalinianie mają więcej atutów aby zdobyć punkty w Bydgoszczy.

Po pewne punkty do Malborka wybierają się rezerwy Lecha Poznań. Ich rywal czyli Wierzyca Pelplin miał chwilowy wzrost formy, ale teraz wszystko zaczyna wracać do normy. Poznaniacy mają zdecydowanie więcej atutów po swojej stronie i trudno się spodziewać innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo Lecha.

Podobna sytuacja towarzyszy meczowi w Świeciu. Miejscowa Wda podejmowała będzie Sokoła Kleczew. Gospodarze są w głębokim dołku, bo już bardzo dawno nie wygrali, a Sokół kompletuje wygraną za wygraną. Stąd trudno spodziewać się aby w tym spotkaniu mogło zdarzyć się coś innego jak zwycięstwo podopiecznych Łukasza Cichosa, które przy korzystnym układzie wyników wywinduje kleczewian na pozycję lidera.

W ostatnim sobotnim meczu zagrają ze sobą dwa Bałtyki, ten z Gdyni podejmował będzie ten z Koszalina. Oczywiście zdecydowanie lepszą drużyną są gdynianie, którzy stają przed szansą wygrania i umocnienia się w czołówce tabeli. 

W niedzielę zaś odbędzie się najciekawsze spotkanie tej serii, w którym zagrają ze sobą dwaj beniaminkowie. Radunia Stężyca podejmowała będzie Mieszko Gniezno, a stawka tego spotkania jest bardzo wysoka, gdyż jedni i drudzy to absolutna czołówka tabeli. Oczywiście szersza zapowiedź tego spotkania ukaże się na naszej stronie niebawem.

Program XII kolejki

sobota
godz. 14.00 Chemik Bydgoszcz - Gwardia Koszalin
godz. 15.00 Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin
godz. 15.00 Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp.
godz. 15.00 Wda Świecie - Sokół Kleczew
godz. 15.00 Wierzyca Pelplin - Lech II Poznań / w Malborku
godz. 16.00 Świt Skolwin - KKS 1925 Kalisz
godz. 17.00 Bałtyk Gdynia - Bałtyk Koszalin
godz. 18.00 Kotwica Kołobrzeg - KP Starogard Gdański

niedziela
godz. 14.00 Radunia Stężyca - Mieszko Gniezno

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media