Po liderze tabeli czas na Lidera

Trzeci jesienny pojedynek w Pucharze Polski na szczeblu strefy poznańskiej czeka w środowy wieczór piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Lider Swarzędz (na zdjęciu).

Nasz środowy rywal to dla nas dość egzotyczny rywal. Wprawdzie w ostatnim czasie konfrontacji gnieźnieńsko - swarzędzkich nie brakowało, ale jeszcze nigdy biało-niebieskim nie przyszło zmierzyć się z tym rywalem. Lider to beniaminek grupy wschodniej klasy okręgowej, w której radzi sobie bardzo przyzwoice zajmując drugie miejsce. Swarzędzanie mają jednak iluzoryczne szansę na awans do ligi międzyokręgowej, gdyż w tej grupie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą Czarni Czerniejewo. Stąd też nasi środowi rywale mogą skupić się na walce w pucharowych rozgrywkach. Dotychczas podopieczni Macieja Rybickiego wyeliminowali trzech rywali Juranda Koziegłowy (1:0), Wełniankę Kiszkowo (8:0) i Zjednoczonych Trzemeszno (4:1). W szczególności ten ostatni wynik budzi szacunek i pokazuje, że swarzędzanie to przeciwnik którego absolutnie nie można lekceważyć. 

Dla mieszkowców pojedynek z Liderem będzie przerywnikiem w okresie bardzo trudnych potyczek ligowych. Obecnie trener Bekas ma do dyspozycji prawie wszystkich swoich podopiecznych, poza kontuzjowanymi Tarasem Maksimovem i Adrianem Bartkowiakiem. Można się jednak spodziewać, że w tej potyczce szansę dostanie kilku zmienników, którzy w rozgrywkach ligowych mają mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Przypomnijmy, że dla Mieszka będzie to trzecia pucharowa przeprawa w tej edycji. Wcześniej biało-niebiescy pokonali Błękitnych Owińska 8:0 i Huragan Pobiedziska 3:1. 

Środowy mecz, w zależności od panującej aury, odbędzie się albo na naturalnej murawie swarzędzkiego stadionu albo na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Zarówno w przypadku boiska naturalnego jak i sztucznego pojedynek rozegrany zostanie przy sztucznym świetle. Poprowadzi go jako sędzia główny Maciej Martyniuk z Gruszczyna, a pomagać mu będą Szymon Filip i Łukasz Knypiński. Pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 18.00. 

W kolejnej fazie Pucharu Polski w strefie poznańskiej czyli w ćwierćfinale, zwycięzca spotkania Lider - Mieszko zagra z tryumfatorem potyczki Czarni Czerniejewo - Unia Swarzędz. 

 

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media