Wszyscy w cieniu kaliskiego hitu - zapowiedź XV kolejki

W najbliższy weekend rozegrana zostanie XV kolejki w trzecioligowej grupie 2. Tym razem pięć meczów zaplanowano na sobotę, a cztery kolejne na niedzielę.

Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się sobotni mecz w Kaliszu w którym zagrają ze sobą dwaj kandydaci do walki o awans do II ligi. Miejscowy KKS 1925 podejmował będzie Radunię Stężyca. Kaliszanie są na fali, wygrali dziewięć meczów z rzędu i trwają z mocnym postanowieniem wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Nie inaczej jest w Stężycy, gdzie beniaminek "rozgościł" się w ścisłej czołówce tabeli i uważany jest za jednego z poważniejszych kandydatów do awansu. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Problemem gości może być nieobecność Rafała Kosznika, który obejrzał w ostatnim spotkaniu czwartą żółtą kartkę i w Kaliszu musi pauzować. W sumie jednak w pojedynku tym pachnie nam remisem...

Z sobotnich meczów ciekawie może też być w Kleczewie gdzie miejscowy Sokół mierzyć się będzie z Bałtykiem Gdynia. Gospodarze wpadli w dołek i przegrali dwa razy z rzędu, z kolei goście co dopiero z podobnego dołka wyszli. Kleczewianie na własnym terenie są groźni dla każdego, a Bałtyk na wyjazdach spisuje się bardzo przeciętnie stąd wychodzi na to, że więcej szans na zdobycie kompletu punktów trzeba dać Sokołowi. Jeśli się tak stanie, gdynianie mocno sobie skomplikują sytuację związaną z walką o awans, o którym Bałtyk marzy już od kilku dobrych sezonów.

W pozostałych meczach sobotnich zagrają ze sobą głównie ekipy które walczą w dołach tabeli. Rezerwy Pogoni w bardzo ważnym dla siebie pojedynku podejmowały będą Wierzycę Pelplin i wydaje się, że podopieczni Andrzeja Tychowskiego są zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Wierzyca to jeden z kandydatów do spadku, a portowcy są ostatnio w niezłej dyspozycji i jest to dla nich wielka szans na odskoczenie od strefy spadkowej. 

Przed szansą przerwania fatalnej passy, dziewięciu meczów bez wygranej, stanie bydgoski Chemik. Podopieczni Piotra Gruszki podejmować będą u siebie Górnika Konin, który jest tylko trochę lepszej sytuacji od beniaminka z Glinek. Mimo tego, nieco więcej szans na wygrana trzeba dać gospodarzom, którzy na swoim obiekcie prezentują się lepiej jak na wyjazdach, z kolei koninianie w delegacjach przegrywają niemal wszystko. Jeśli Chemik i tym razem przegra będzie to wyraźny sygnał, że bydgoszczanie są "faworytem" do spadku.

Ostatni sobotni mecz odbędzie się w Środzie Wielkopolskiej. Miejscowa Polonia podejmowała będzie Wdę Świecie. Poloniści grają w tym sezonie już praktycznie "o nic", a Wda "o życie"... Mimo tego zdecydowanym faworytem pojedynku jest ekipa gospodarzy, która nie powinna mieć żadnych kłopotów z pokonaniem drużyny ze Świecia, którą po raz pierwszy w tym pojedynku poprowadzi Zbigniew Kaczmarek.  

W niedzielę natomiast interesująco może być we Wronkach gdzie rezerwy poznańskiego Lecha podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg. Młodzi lechici radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze i zanosi się na to, że będą walczyć o awans, o który także miała walczyć Kotwica. Jednak wyniki kołobrzeżan wyraźnie rozczarowują i wydaje się, że marzenia o awansie będzie bardzo trudno zrealizować. Faworytem tego pojedynku jest Lech, ale gości znad Bałtyku stać na to, żeby wywalczyć punkty na terenie wicelidera. Trzeba jednak zagrać zdecydowanie lepiej jak w ostatnim meczu z KKS-em Kalisz.

Nas najbardziej interesuje inne niedzielne spotkanie, które odbędzie się na stadionie przy ulicy Strumykowej. Nasz Mieszko podejmował będzie Jarotę Jarocin i z pewności to gospodarze są zdecydowany faworytem tego spotkania. Trzeba jednak pamiętać, że podopieczni Mariusza Bekasa już w tym sezonie stracili punkty z dużo niżej notowanymi rywalami, a Jarota jako jedyna wygrała na wyjeździe w Stężycy z Radunią. To zwiastuje emocję...

Z kryzysu będzie się próbował wydostać zespół KP Starogard Gdański, który podejmie Bałtyk Koszalin. Starogardzianie przegrali trzy ostatnie mecze i stracili kontakt z liderem, stąd też nie mogą sobie pozwolić na kolejne straty. Bałtyk natomiast po okresie dobrej gry i zaskakujących rezultatów z wyżej notowanymi rywalami otrzymał w ostatniej kolejce kubeł zimnej wody od Mieszka i ciekawe jak to zadziała na beniaminka z Koszalina na trudnym terenie w Starogardzie. Trzeba jeszcze dodać, że KP  przystąpi do tego meczu mają w "nogach" środowe spotkanie pucharowe z Puszczą Niepołomice. Może być różnie... 

I na koniec jeszcze mecz derbowy w którym Gwardia Koszalin podejmowała będzie Świt Skolwin. Obie drużyny to jedne z największych rozczarowań tego sezonu. Tutaj trudno wskazać faworyta bo oba zespoły są tak nieobliczalne, że trudno cokolwiek wyrokować.

Program XV kolejki

sobota
godz. 11.00 Pogoń II Szczecin - Wierzyca Pelplin
godz. 12.00 Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia
godz. 12.00 Chemik Bydgoszcz - Górnik Konin
godz. 13.00 Polonia Środa Wlkp. - Wda Świecie
godz. 17.00 KKS 1925 Kalisz - Radunia Stężyca

niedziela
godz. 12.00 Lech II Poznań - Kotwica Kołobrzeg / we Wronkach
godz. 13.00 Mieszko Gniezno - Jarota Jarocin
godz. 13.30 KP Starogard Gdański - Bałtyk Koszalin|
godz. 14.00 Gwardia Koszalin - Świt Skolwin

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media