Ciekawy weekend przed nami - zapowiedź XVI kolejki

Siedem meczów w sobotę i dwa w niedzielę, tak wygląda plan XVI kolejki grupy 2 w III lidze. Cztery mecze zapowiadają się bardzo interesująco, bo zmierzą się ze sobą drużyny z górnej połowy tabeli.

Na pierwszy plan tym razem wysuwa się niedzielna konfrontacja w Stężycy, gdzie miejscowa Radunia podejmowała będzie rezerwy Lecha Poznań. Tak się składa, że w obu obozach głośno mówi się o walce o awans do II ligi, a obecnie oba te zespoły mają tyle samo punktów i solidarnie tracą do liderującego KKS-u dwa "oczka". Tak więc kto przed zimową przerwą nie chce stracić bezpośredniego kontaktu z liderem tabeli nie może sobie pozwolić na porażkę. Wydaje się, że faworytem tego meczu będzie jednak "kolejorz", który zamierza skorzystać z przerwy reprezentacyjnej w ekstraklasie i wytoczyć najcięższe działa przeciwko beniaminkowi. O tym, że Lech bardzo poważnie traktuje to spotkanie niech świadczy fakt, że prawdopodobnie w roli trenera poprowadzi go Dariusz Żuraw, który obecnie pełni przecież funkcję trenera poznańskiego ekstraklasowca. Gospodarze przystąpią z kolei osłabieni brakiem Dawida Klawikowskiego, który w ostatniej kolejce obejrzał czerwoną kartkę, wraca natomiast Rafał Kosznik, który odcierpiał pauzę kartkową.

Drugi co do atrakcyjności mecz tej kolejki odbędzie się w sobotę w Gnieźnie, a zmierzą się w nim miejscowy Mieszko i KP Starogard Gdański. Przed sezonem zdecydowanie głośniej o awansie mówiło się w Starogardzie, jednak dotychczasowe wyniki pokazują, że na lepszej drodze do tego celu są jak na razie mieszkowcy. Mimo, że KP traci do Mieszka pięć punktów z pewnością będzie to dla podopiecznych Mariusza Bekasa bardzo trudne i bardzo ważne spotkanie, tym bardziej, że starogardzianie wyszli ostatnio z kryzysu, który przyniósł im trzy porażki z rzędu. Szersza zapowiedź tego spotkania na naszej stronie w piątek.

Mamy jeszcze trzeci bardzo ciekawie zapowiadający się mecz. Chodzi oczywiście o konfrontację zaplanowaną na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, w której miejscowy Bałtyk podejmował będzie KKS 1925 Kalisz. Goście są faworytem tego spotkania, gdyż pojadą na północ opromienieni dziesięcioma zwycięstwami z rzędu i w dodatku pozycją lidera, którą zdobyli w ubiegły weekend. Zdobycz punktowa jaką wypracował sobie KKS nie powoduje aż tak dużej presji jak w zespole Bałtyku, dla którego jest to już z pewnością mecz ostatniej szansy na danie sobie jakichkolwiek nadziei na walkę o awans. Ewentualna przegrana gospodarzy definitywnie pozbawi podopiecznych Sebastiana Letniowskiego marzeń o awansie do II ligi, a co za tym idzie przyniesie zimową rewolucję kadrową. 

W cieniu tych trzech meczów odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z udziałem drużyn, które miały chrapkę na awans. W Kołobrzegu miejscowa Kotwica podejmowała będzie sąsiada z tabeli czyli Polonię Środa Wlkp. Obie ekipy mają już tylko iluzoryczne szanse na doskoczenie do ścisłej czołówki tabeli i raczej mecz ten jest jedynie okazją na poprawienie kiepskich nastrojów. W piłce jednak nie takie rzeczy się działy, więc kto wie może dziesięć punktów jakie obie drużyny tracą do lidera jakimś cudem uda się jeszcze zniwelować? Pewne jest jedno, ten który przegra w sobotę w Kołobrzegu będzie już mógł myśleć o budowie drużyny na przyszły sezon. 

Wydaje się, że z zespołów czołówki tabeli najłatwiejsze zadanie czeka Sokoła Kleczew. Podopieczni Łukasza Cichosa jadą w niedzielę do Koszalina gdzie zagrają z Bałtykiem. Kleczewianie po krótkim kryzysie znowu zaczęli wygrywać, a Bałtyk w dwóch ostatnich kolejkach otrzymał srogie lanie więc faworytem tego meczu jest Sokół. 

Bardzo ważny mecz dla tabeli w jej dolnych rejonach odbędzie się z kolei w Pelplinie. Fatalnie spisująca się w tym sezonie Wierzyca podejmowała będzie jeszcze gorzej grającego Chemika Bydgoszcz. Obie te ekipy plasują się w strefie spadkowej, więc wygrana będzie dla kogokolwiek ogromnym krokiem w przód i szansą na pościg za bezpiecznymi lokatami, które mocno się ostatnio oddaliły. Trudno tutaj jednoznacznie wskazać faworyta, ale chyba nieco więcej szans trzeba dać mimo wszystko gospodarzom. 

Od strefy spadkowej uciekać będą próbowali w sobotę w Jarocinie, gdzie miejscowa Jarota podejmie Górnika Konin. Obie te drużyny w obecnym sezonie targane są/były wieloma problemami, a te nie mogą pozostawać bez wpływu na boiskowe wydarzenia. O ile ostatnio udało się uregulować bałagan w Koninie, o tyle pojawił się on w Jarocinie. Mimo tego, oba zespoły walczą o odepchnięcie od siebie strefy spadkowej i trudno w tej konfrontacji postawić konkretnie na którąś z drużyn. Wydaje się jedynie, że jeśli Jarota zagra tak jak ostatnio w Gnieźnie ma spore szansę na komplet punktów.

W sobotę w Świeciu przed własną publicznością w roli trenera zadebiutuje Zbigniew Kaczmarek. Jego zespół podejmował będzie Gwardię Koszalin. W ostatniej kolejce świecianie pokazali sie z dobrej strony w Środzie, ale przegrali, więc może tym razem Wdzie pomoże jej własne boisko i pierwszy raz od czternastu kolejek zespół ten zainkasuje komplet punktów. Jest to całkiem realne, bo Gwardia po spadku z II ligi gra słabo.

W ostatnim meczu tej kolejki dojdzie do meczu derbowego, w którym Świt Skolwin podejmował będzie rezerwy szczecińskiej Pogoni. Obie te jedenastki wyraźnie notują w ostatnich kolejkach wzrost formy, więc może być całkiem ciekawy mecz. Jeśli portowcy, podobnie jak Lech, skorzystają z przerwy reprezentacyjnej i wytoczą ekstraklasowe działa, wówczas to oczywiście Pogoń będzie faworytem. Jednak jeśli tak się nie stanie i rezerwy zagrają w "swoim" składzie wtedy więcej szans na wygraną trzeba dać podopiecznym Wojciecha Polakowskiego.

Program XVI kolejki:

sobota
godz. 12.00 Wda Świecie - Gwardia Koszalin
godz. 13.00 Wierzyca Pelplin - Chemik Bydgoszcz
godz. 13.00 Świt Skolwin - Pogoń II Szczecin
godz. 13.30 Jarota Jarocin - Górnik Konin
godz. 13.30 Mieszko Gniezno - KP Starogard Gdański
godz. 17.00 Kotwica Kołobrzeg - Polonia Środa Wlkp.
godz. 17.00 Bałtyk Gdynia - KKS 1925 Kalisz

niedziela 
godz. 12.00 Bałtyk Koszalin - Sokół Kleczew
godz. 13.00 Radunia Stężyca - Lech II Poznań

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media