Analiza kolejki...

GRALI NASI RYWALE

 

W 23 kolejce rezerwom Lecha Poznań przyszło zmierzyć się z Jarotą Jarocin. Choć Kolejorz wygrał to spotkanie aż 4:0, to nie miał łatwej przeprawy. Pierwszą bramkę zdobył bowiem dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Lech dzięki wygranej umocnił się na fotelu lidera, z kolei Jarota ma tylko 3 oczka przewagi nad strefą spadkową.

Lech II Poznań 4:0 Jarota Jarocin

Tomasz Kaczmarek 45+1, 46, Krzysztof Kołodziej 68 (k), Paweł Tupaj 73

 

W Kaliszu również nie było niespodzianki. KKS pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1. Tym samym miejscowi umocnili się na drugim, a do lidera tracą tylko punkt. Polonia plasuje się na 10 lokacie i raczej może być pewna utrzymania.

KKS Kalisz 2:1 Polonia Środa Wielkopolska

Gabriel Vidal 8, Robert Tunkiewicz 72 - Adam Gajda 59

 

Sokół Kleczew pewnie pokonał 3:1 Gwardię Koszalin. Ekipa Sokoła z 39 punktami zajmuje 7 miejsce i podobnie jak Polonia może przez resztę sezonu grać na większym luzie. Z kolei Gwardzistów porażka boli podwójnie, bo zepchnęła ich na 16 miejsce w tabeli, które jest zagrożone spadkiem.

Sokół Kleczew 3:1 Gwardia Koszalin

Mikołaj Pingot 6, 51, Jakub Antosik 89 - Dominik Drzewiecki 78

 

W ciekawym spotkaniu KP Starogard Gdański uległ 0:1 rezerwom Pogoni Szczecin. Portowcy w ostatnich trzech meczach zdobyli aż 7 punktów i wiele wskazuje na to, że mogą jeszcze sporo namieszać w tabeli. Starogard to kolejna ekipa, która mimo porażki powoli może myśleć o wakacjach. 35 punktów i 8 lokata to spokojna przystań.

KP Starogard Gdański 0:1 Pogoń II Szczecin

Adrian Benedyczak 14

 

Bałtyk Koszalin przegrał 0:2 z Górnikiem Konin, chociaż do 75 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Ekipa z Koszalina będzie musiała się jeszcze sporo napracować, jeśli chce utrzymać się w III lidze. Podobnie jak Jarota mają tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Z kolei Górnik Konin to ostatnia ekipa, która jest w miarę bezpieczna. 11 miejsce i 32 punkty nie pozwalają jeszcze na rozluźnienie, ale trudno się spodziewać, żeby ekipa z Konina miała spaść do IV ligi.

Bałtyk Koszalin 0:2 Górnik Konin

Wiktor Patrzykąt 76, Paweł Błaszczak 90

 

Do sporej niespodzianki doszło w Gdyni, gdzie miejscowy Bałtyk w samej końcówce meczu strzelił bramkę na 1:1 przeciwko Wierzycy Pelplin. Dla przyjezdnych jest to pierwszy zdobyty punkt (nie licząc walkowera za mecz z wycofaną Wdą Świecie) od 30 września 2018 roku. Gdynianie plasują się obecnie na 6 miejscu z dorobkiem 42 punktów i mogą jeszcze powalczyć o podium. Wierzyca ma zaledwie 12 oczek i może skupić się na nowym sezonie w IV lidze. Z taką grą nie mają szans na utrzymanie.

Bałtyk Gdynia 1:1 Wierzyca Pelplin

Igor Jankowski 88 - Jakub Mrozik 15

 

Radunia Stężyca sensacyjnie przegrał 1:2 ze Świtem Skolwin. Ten wynik pozwolił ekipie Świtu awansować na 9 miejsce z identycznym dorobkiem punktowym, co Polonia Środa Wielkopolska. Porażka Raduni to dobra wiadomość dla sympatyków Mieszka Gniezno, którzy utrzymali trzecie miejsce w tabeli.

Radunia Stężyca 1:2 Świt Skolwin

Kamil Żylski 35 - Kacper Wojdak 43, Adam Nagórski 84 (k)

 

„Darmowy” komplet punktów zainkasowała Kotwica Kołobrzeg, która powinna zagrać z Wdą Świecie. Jak wszyscy wiemy drużyna Wdy wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Kotwica

zajmuje obecnie 5 lokatę z 45 punktami i wciąż liczy się w walce o podium.

Kotwica Kołobrzeg 3:0 Wda Świecie

(walkower)

 

 

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media