24 kolejka - podsumowanie

W Gnieźnie niespodzianka. Mieszko przegrał z Górnikiem Konin 1:2 i trzeba przyznać, że to goście byli stroną przeważającą w tym meczu. Górnicy dzięki trzem punktom mają już szesnaście oczek przewagi nad strefą spadkową i są coraz spokojniejsi przed końcem sezonu. Z kolei Gnieźnianie spadli na 4 miejsce, ale dzięki wynikom Lecha i KKS Kalisz czołówka na szczęście nie odjechała

Mieszko Gniezno 1:2 Górnik Konin

Radosław Mikołajczak 35 - Dawid Przybyszewski 9, Krystian Sobieraj 70

 

Jarota Jarocin zgodnie z przewidywaniami uległa Kotwicy Kołobrzeg 0:1. Gospodarze wciąż są tylko dwa punkty nad strefą spadkową i jeszcze sporo pracy przed nimi. Kotwica pokazuje, że wciąż liczy się w walce o podium, do którego brakują zaledwie 3 oczka.

Jarota Jarocin 0:1 Kotwica Kołobrzeg

Władysław Dorosz 9

 

Pogodzona ze spadkiem Wierzyca Pelplin została u siebie rozgromiona przez Bałtyk Koszalin aż 1:6. Z pewnością wpłynie to korzystnie na morale broniących się przed spadkiem Koszalinian. Dzięki zwycięstwu uciekli Jarocie na 3 punkty, a od miejsca spadkowego dzieli ich 5 oczek.

Wierzyca Pelplin 1:6 Bałtyk Koszalin

N/N - Paweł Łysiak x3, Łukasz Włodarczyk, Michał Czenko, Dawid Kisły

 

Świt Skolwin nieznacznie uległ Bałtykowi Gdynia. Porażka zepchnęła Szczecinian na 10 lokatę, mają tyle samo punktów co Górnik Konin - 35. Bałtyk zajmuje 6 lokatę mając 10pkt więcej i do końca sezonu będzie grał o przysłowiową pietruszkę.

Świt Skolwin 0:1 Bałtyk Gdynia

Przemysław Czerwiński 76

 

Kolejna niespodzianka, to zwycięstwo rezerw Pogoni Szczecin z Sokołem Kleczew. Dla portowców to kolejne cenne punkty w walce o utrzymanie i wiele wskazuje na to, że cel uda się osiągnąć. Sokół zajmuje obecnie bezpieczne siódme miejsce.

Pogoń II Szczecin 1:0 Sokół Kleczew

Hubert Turski 51

 

Największa sensacja kolejki, to zwycięstwo broniącej się przed spadkiem Gwardii Koszalin z KKS Kalisz. Gwardziści popisali się niezwykłą skutecznością w tym meczu. Trzy strzały – trzy bramki. Obecnie Gwardia ma 21 oczek, tyle samo co Jarota i zajmuje 14 lokatę.

Gwardia Koszalin 3:2 KKS Kalisz

Dominik Drzewiecki 19, 90, Sebastian Ginter 67 - Mateusz Żebrowski 21, 34

 

Kolejna niespodzianka, to remis Polonii Środa Wielkopolska z rezerwami Lecha. Ten mecz pokazał dobitnie, że bez solidnego wsparcia z ekstraklasy Kolejorz ma problem ze zdobywaniem punktów. Poloniści mogli nawet ten mecz wygrać, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Mimo, że był to tylko remis, to wobec wyników KKSu Kalisz i Mieszka Gniezno Lechici umocnili się na prowadzeniu.

Polonia Środa Wielkopolska 1:1 Lech II Poznań

Jakub Wilk 55 - Eryk Kryg 72

 

Wielkanocną przerwę wcześniej od reszty zaczęła ekipa Raduni Stężyca, który walkowerem zainkasował trzy punkty i wskoczył na 3 miejsce kosztem Mieszka Gniezno.

Wda Świecie 0:3 Radunia Stężyca

(walkower)

 

Jako ciekawostkę można dodać, że w ten weekend zawiodło wielu liderów i faworytów. W ekstraklasie przegrała Lechia Gdańsk, w pierwszej lidze Raków Częstochowa tylko zremisował, w drugiej lidze Widzew tylko (znowu) zremisował, a w trzeciej lidze punkty zgubił Mieszko Gniezno, KKS Kalisz, Lech II Poznań, Zagłębie II Lubin. Jak widać, nawet najlepszym zdarzają się gorsze dni. Nie ma co załamywać rąk, tylko dalej robić swoje.

 

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media