25 kolejka w pigułce !

PODSUMOWANIE 25 KOLEJKI

 

Mieszko Gniezno zagrał u siebie z Wierzycą Pelplin. Gnieźnianom bardzo zależało na przełamaniu, a mecz z najsłabszą drużyną tego sezonu był ku temu doskonałą okazją. Cel udało się osiągnąć, choć druga połowa w wykonaniu biało-niebieskich wyglądała gorzej, niż można było tego oczekiwać. Zwycięstwo w tym meczu to duża zasługa Adama Koniecznego, który pokazał, że nie bez powodu jest kapitanem zespołu.

Mieszko Gniezno 2:1 Wierzyca Pelplin

Adam Konieczny 23, 59 - Patryk Regulski 50

 

Grająca o pietruszkę Polonia Środa Wielkopolska podjęła walczącą o utrzymanie Jarotę Jarocin. Niespodzianki nie było, gospodarze pewnie wygrali ten mecz, choć do przerwy był bezbramkowy remis. Jarota mimo porażki wciąż jest punkt nad strefą spadkową.

Polonia Środa Wielkopolska 3:0 Jarota Jarocin

Piotr Skrobosiński 47, 64, Adrian Chopcia 66

 

W spotkaniu Lecha II Poznań z Gwardią Koszalin również nie było niespodzianki. Lechici bez problemu wygrali mecz i umocnili się w fotelu lidera. Z kolei Gwardziści są w identycznej sytuacji, co Jarota.

Lech II Poznań 3:0 Gwardia Koszalin

Krzysztof Kołodziej 19, Łukasz Norkowski 32, Bartosz Bartkowiak 90

 

Blisko niespodzianki było za to w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS podejmował rezerwy Pogoni Szczecin. Gospodarze wygrali ten mecz, ale zwycięska bramka padła dopiero w samej końcówce. Widać, że coś się w Kaliskiej maszynie zacięło i od kilku spotkań ich gra nie wygląda tak dobrze, jak to było do tej pory. KKS wciąż jest wiceliderem tabeli, a Pogoń zajmuje 12 lokatę z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

KKS Kalisz 2:1 Pogoń II Szczecin

Mateusz Żebrowski 12, Iván Vidal 90 - Hubert Turski 59

 

Grający ostatnio w kratkę Sokół Kleczew zaledwie zremisował z walczącym o trzecioligowy byt Chemikiem Bydgoszcz. Można odnieść wrażenie, że drużynie Sokoła jakby brakowało pary. Utrzymanie mają pewnie, a do czołówki daleko, więc ciężko wykrzesać z siebie moc na koniec ruzgrywek. Dla Bydgoszczan remis daje cenny punkt, który jednak nie pozwala jeszcze wydostać się z miejsc zagrożonych spadkiem. Do Jaroty i Gwardii brakuje im jedno oczko.

Sokół Kleczew 0:0 Chemik Bydgoszcz

 

KP Starogard Gdański w meczu o układ w środkowej części tabeli zagrał z Górnikiem Konin. Początek spotkania zapowiadał wesoły futbol, już po 8 minutach był wynik 1:1. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, a obie drużyny mogą być pewne gry w III lidze w następnym sezonie.

KP Starogard Gdański 2:2 Górnik Konin

Bernard Powszuk 4, Daniel Kraska 32 - Maciej Adamczewski 8, Taras Jaworśkyj 50

 

Pewny utrzymania za to nie jest Bałtyk Koszalin, któremu przyszło zmierzyć się ze Świtem Skolwin. Goście omal nie stracili punktów na własne życzenie, bo choć prowadzili już 3:0, to w ostatnim kwadransie dali sobie wbić dwie bramki. Bałtyk ma obecnie 24 punkty i musi jeszcze się napracować, by w przyszłym sezonie wciąż grać na trzecioligowych boiskach.

Bałtyk Koszalin 2:3 Świt Skolwin

Paweł Łysiak 76 (k), Michał Czenko 88 - Maciej Wyganowski 4, Patryk Bil 22, Adam Nagórski 54

 

Zwycięstwo w końcówce spotkania wywalczyła też Radunia Stężyca, która podejmowała ekipę Kotwicy Kołobrzeg. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a kolejne bramki padły dopiero pod koniec meczu. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom utrzymać się na podium. Kotwica na pewno żałuje straty punktów, bo oddala ją to od czołówki tabeli.

Radunia Stężyca 2:1 Kotwica Kołobrzeg

Paweł Wojowski 8, Rafał Kosznik 86 - Dawid Retlewski 81

 

Trzy punkty walkowerem zainkasował Bałtyk Gdynia, który powinien zagrać z Wdą Świecie. Dzięki temu Gdynianie zajmują piąte miejsce i zrównali się punktami z Kotwicą Kołobrzeg.

Bałtyk Gdynia 3:0 Wda Świecie

walkower

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media