Kilka zdań o 27 kolejce

PODSUMOWANIE 27 KOLEJKI

 

Rozgrywki w 2 grupie 3 ligi pędzą niczym dobrej jakości lokomotywa.  W 27 kolejce wiele się działo. Tabela w zasadzie jest już wyklarowana. Czołowe lokaty okupują Lech II Poznań, KKS Kalisz, Radunia Stężyca, Mieszko Gniezno, Kotwica Kołobrzeg. W grupie pościgowej lecz bez większych już chyba szans na pudło Polonia Środa, Sokół Kleczew i Bałtyk Gdynia. W 27 kolejce pewniakiem do punktów był Mieszko Gniezno – dostał 3 gratisowe. Reszta zespołów musiała te punkty wyszarpać.

 

Piłkarze Wierzycy Pelplin mogli przed meczem łudzić się, że grający w kratkę Sokół Kleczew odpuści mecz i przedłuży gospodarzom nadzieję na pozostanie w szeregach trzecioligowców. Tak się jednak nie stało, miejscowi odnotowali 20 porażkę w tym sezonie i nic nie wskazuje na to, by mieli opuścić przedostatnie miejsce w tabeli.

 

Wierzyca Pelplin 0:1 Sokół Kleczew

Jakub Dębowski 74

 

W bardzo ważnym meczu o utrzymanie Gwardia Koszalin zagrała z Jarotą Jarocin. Lepsi okazali się gracze z Wielkopolski, dla których być może było to najważniejsze zwycięstwo w tym sezonie. Gwardia znajduje się tuż nad strefą spadkową mając 21 punktów. Jarota ma w tej chwili 25 oczek

Gwardia Koszalin 0:2 Jarota Jarocin

Mikołaj Łopatka 19, 61

 

Trwa dobra passa Polonii Środa Wielkopolska, która tym razem odprawiła z niczym drużynę rezerw Pogoni Szczecin. Dla Polonistów było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Gospodarze są w tej chwili na 8 miejscu z dorobkiem 45 oczek, natomiast Portowcy plasują się na 12 lokacie z 29 punktami.

Polonia Środa Wielkopolska 2:0 Pogoń II Szczecin

Damian Buczma 49, Krystian Pawlak 77

 

Liderująca druga drużyna Lecha Poznań pewnie wygrała z Chemikiem Bydgoszcz aż 4:0, ale wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Ten mecz dobitnie pokazał różnicę między szczytem, a ogonem tabeli. Chemik ma tyle samo punktów, co Gwardia Koszalin, ale póki co gorszy bilans w bezpośrednim starciu, dlatego zajmuje miejsce spadkowe.

Lech II Poznań 4:0 Chemik Bydgoszcz

Eryk Kryg 49, Beniamin Czajka 61 (s), Filip Szymczak 65, Vernon De Marco 75

 

Kolejną wpadkę zaliczył KKS Kalisz, który bezbramkowo zremisował Górnikiem Konin. Pierwsze miejsce nieco uciekło Kaliszanom, dodatkowo dogania ich reszta czołówki. Jeśli KKS chce walczyć o awans, to musi się obudzić.

KKS Kalisz 0:0 Górnik Konin

 

W meczu o 9 miejsce w tabeli KP Starogard Gdański podejmował Świt Skolwin. Lepsi okazali się Szczecinianie i odskoczyli swoim bezpośrednim rywalom na cztery punkty. Obie ekipy są pewne utrzymania, więc ten mecz nie miał dla nich większego znaczenia.

KP Starogard Gdański 0:2 Świt Skolwin

Dawid Zieliński 30 (k), Grzegorz Szczepanik 55, Szymon Emche 63

 

Bez niespodzianki było w meczu Bałtyku Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg. Goście mecz wygrali i wciąż mają szansę na podium na koniec sezonu. Z kolei Bałtyk ma tylko 27 punktów i wciąż musi pracować nad utrzymaniem.

Bałtyk Koszalin 0:2 Kotwica Kołobrzeg

Sebastian Deja 29, Oliwer Kowalik 63

 

Aspirujący do czołowych miejsc Bałtyk Gdynia zagrał z Radunią Stężyca. Goście grający ostatnio bardzo nierówno tym razem pewnie zwycięstwo i wciąż liczą się w walce o awans, Po tym spotkaniu Gdynianie raczej nie mają co liczyć na podium. Do trzeciego miejsca brakuje im 10 punktów.

Bałtyk Gdynia 0:3 Radunia Stężyca

Mateusz Łuczak 4, Paweł Wojowski 31, Radosław Stępień 61

 

Mieszko Gniezno zainkasował walkowerem trzy punkty za mecz z wycofaną z rozgrywek Wdą Świecie. Mieszkowcy obecnie plasują się na 4 miejscu, ale do Raduni i Kalisza brakuje im zaledwie trzech punktów a do lidera z Poznania zaledwie 6. Analizując grę czołówki, trudno przewidzieć jakie będą końcowe rozstrzygnięcia.
Mieszko Gniezno 3:0 Wda Świecie

(walkower)

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media