Kilka zdań o 28 kolejce...

PODSUMOWANIE 28 KOLEJKI

Mieszko Gniezno udał się do Kołobrzegu na mecz z tamtejszą Kotwicą. Ten wypad nie zostanie przez Gnieźnian dobrze zapamiętany, ponieważ gospodarze wygrali aż 4:1, a bohaterem meczu został Dawid Retlewski, który ustrzelił hat-trick. Po tym meczu drużyny zamieniły się miejscami w tabeli, Kotwica jest czwarta, a Mieszko piąty.

Kotwica Kołobrzeg 4:1 Mieszko Gniezno

Dawid Retlewski 23, 38, 56, Marcin Trojanowski 43 - Damian Pawlak 46

Ogromny krok w kierunku utrzymania zrobiła Jarota Jarocin, która dość niespodziewanie pokonała Bałtyk Gdynia. Po tym zwycięstwie Jarocinianie mają już 7 punktów przewagi nad strefą spadkową, co biorąc pod uwagę perturbacje w przerwie zimowej jest sporym sukcesem.

Jarota Jarocin 1:0 Bałtyk Gdynia

Jędrzej Ludwiczak 75 (k)

Do niespodzianki doszło w Stężycy. Radunia długo remisowała z Bałtykiem Koszalin, by w 75 minucie wyjść na prowadzenie. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie kapitalną końcówką meczu popisali się goście, którzy ostatecznie wyszarpali zwycięstwo. Ekipa Bałtyku potrzebuje już tylko 9 punktów w 6 meczach, by być pewnym utrzymania, co jest jak najbardziej realne.

Radunia Stężyca 2:3 Bałtyk Koszalin

Artur Formela 12, Dawid Klawikowski 75 - Paweł Rak 25, Paweł Łysiak 85, Mateusz Czapłygin 88

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotował Świt Skolwin. Tym razem wyższość Szczecinian musiał uznać Sokół Kleczew. Ten wynik spowodował, że nastąpiła roszada w tabeli. Świt jest aktualnie ósmy, a Sokół spadł na dziewiąte miejsce.

Świt Skolwin (Szczecin) 2:0 Sokół Kleczew

Adam Nagórski 43, 53

Do największej niespodzianki w tej kolejce doszło w meczu Wierzycy Pelplin z KKS Kalisz. Choć goście prowadzili w pewnym momencie 2:0, to broniąca się przed spadkiem Wierzyca zdołała w ostatniej minucie meczu wyszarpać remis. Sprawa awansu Kaliszanom komplikuje się coraz bardziej.

Wierzyca Pelplin 3:3 KKS Kalisz

Daniel Sławiński 52, Jakub Mrozik 69 (k), Łukasz Racki 90 - Gabriel Vidal 39, Mateusz Żebrowski 48, Mateusz Gawlik 70

Bez niespodzianki za to w Koninie, gdzie Górnik uległ liderowi z Poznania. Lech musiał się mimo wszystko napracować, by zdobyć komplet punktów, a zwycięską bramkę strzelił dopiero w 84 minucie. Po wygranej Kolejorz ma 5 punktów przewagi nad wiceliderem z Kalisza.

Górnik Konin 2:3 Lech II Poznań

Sebastian Kaczyński 62, Dawid Śnieg 73 - Paweł Tupaj 3, Eryk Kryg 66, Bartosz Bartkowiak 84

Walczący o utrzymanie Chemik Bydgoszcz postawił się Polonii Środzie Wielkopolskiej, ale ostatecznie to Poloniści wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Wygrana dała Polonii awans na szóste miejsce. Chemik jest na zagrożonej spadkiem 16 lokacie, ale do bezpieczne strefy potrzebuje zaledwie punktu.

Chemik Bydgoszcz 2:3 Polonia Środa Wielkopolska

Szymon Maziarz 25, Piotr Siekirka 48 - Krzysztof Bartoszak 8, 48 (k), Jędrzej Kujawa 60

Trzy punkty walkowerem zainkasował KP Starogard Gdański. Drużyna Starogardu zajmuje 10 miejsce i dzięki walkowerowi nie ma już nawet matematycznych szans na spadek.

Wda Świecie 0:3 KP Starogard Gdański

(walkower)

Podsumowanie kolejki zawsze kończyło się walkowerem Wdy Świecie, tym razem będzie wyjątkowo inaczej. Mecz rezerw Pogoni Szczecin z Gwardią Koszalin zasługuje na oddzielny akapit.

Pogoń II Szczecin w ważnym w kontekście utrzymania w III lidze okazała się dużo lepsza od Gwardii Koszalin. Jednak wynik spotkania, ani nawet rozmiar wygranej nie są tu najważniejsze. Można powiedzieć, że w świetle wydarzeń boiskowych są bez znaczenia. Bohaterem meczu został Adam Frączczak, który zaliczył hat-trick. Był to jego powrót na boisko po wygranej walce z nowotworem (w grudniu przeszedł operację usunięcia guza przysadki mózgowej). Adam Frączczak, Pan Piłkarz, Zwycięzca.

Pogoń II Szczecin 5:0 Gwardia Koszalin