29 kolejka 3 liga grupa 2

PODSUMOWANIE 29 KOLEJKI

W starciu beniaminków Mieszko Gniezno musiał uznać wyższość Raduni Stężyca. O ile w pierwszej połowie był bezbramkowy remis, tak w drugiej części meczu przyjezdni osiągnęli przewagę, dokumentując ją bramkami. Duży wpływ na przebieg meczu miała czerwona kartka, którą w 33 minucie obejrzał Mikołaj Panowicz z Mieszka.

Mieszko Gniezno 0:3 Radunia Stężyca

Radosław Stępień 46, Artur Formela 66, Kamil Żylski 90

Bardzo ważne zwycięstwo na wyjeździe zanotowała Jarota Jarocin. Jedyna bramka padła tuż po przerwie, a trzy punkty zdobyte w Szczecinie sprawiają, że jedną nogą Jarocinianie pozostaną w trzeciej lidze. Do pełni szczęścia brakuje im już tylko pięciu punktów.

Pogoń II Szczecin 0:1 Jarota Jarocin

Dawid Idzikowski 46

W ciekawym w kontekście utrzymania w III lidze spotkaniu Gwardia Koszalin podejmowała ekipę Chemika Bydgoszcz. I choć to przyjezdni pierwsi zdobyli bramkę, to ze zwycięstwa ostatecznie cieszyli się gospodarze. Można pokusić się o stwierdzenie, że to zwycięstwo może przesądzić o utrzymaniu się Gwardzistów, którzy odskoczyli Chemikowi na trzy punkty.

Gwardia Koszalin 2:1 Chemik Bydgoszcz

Sebastian Ginter 41, 52 - Dawid Janicki 28

Będąca ostatnio w gazie Polonia Środa Wielkopolska rozgromiła Górnik Konin aż 4:0. Mecz ten zamienił się w samej końcówce w Krzysztof Bartoszak show. Zawodnik w trzy minuty ustrzelił hattricka.

Polonia Środa Wielkopolska 4:0 Górnik Konin

Michał Górzyński 4, Krzysztof Bartoszak 87, 90, 90

KP Starogard Gdański napsuł krwi walczącej o podium Kotwicy Kołobrzeg. Goście długo prowadzili w meczu, ale dali sobie strzelić wyrównującą bramkę w 90 minucie.

KP Starogard Gdański 1:1 Kotwica Kołobrzeg

Filip Sosnowski 90 - Dawid Retlewski 21

Bałtyk Koszalin rozgromił Bałtyk Gdynia aż 6:1. Patrząc na tabelę wynik może zaskakiwać, jest jednak jedno ale. Piłkarze z Gdyni nie ukrywają, że są skonfliktowani z władzami klubu, co ma przełożenie na ich postawę na murawie.

Bałtyk Koszalin 6:1 Bałtyk Gdynia

Paweł Rak 12, 43, Maciej Gregorek 21, Jakub Forczmański 72, Mateusz Czapłygin 84, Dawid Gruchała-Węsierski 86 - Jakub Letniowski 68 (k)

Po kilku wpadkach komplet punktów zainkasował KKS Kalisz, który pewnie pokonał drużynę Świtu Skolwin. Zwycięstwo pozwoliło Kaliszanom obronić drugie miejsce, na które czyha Radunia Stężyca. Obie drużyny w tabeli dzieli jeden punkt.

KKS Kalisz 3:1 Świt Skolwin (Szczecin)

Mateusz Żytko 22 (k), Mateusz Żebrowski 25, Todor Trajanow 88 - Sebastian Nagel 70

Trzy punkty walkowerem zgarnął Sokół Kleczew, który powinien zagrać z Wdą Świecie. Komplet oczek pozwolił Sokołowi awansować na siódme miejsce kosztem Bałtyku Gdynia.

Sokół Kleczew 3:0 Wda Świecie

(walkower)

Mecz rezerw Lecha Poznań z Wierzycą Pelplin został przełożony na 5 czerwca. Powodem zmiany terminu była ulewa, która przed meczem przeszła nad boiskiem we Wronkach (tam Lech rozgrywa swoje mecze). Działacze Wierzycy mają o to pretensje do arbitra i władz Kolejorza. Przyjezdni twierdzili, że mimo deszczu murawa nadawała się do gry. Patrząc na film, który umieścili na swojej stronie facebook'owej trudno nie przyznać im racji.