31 kolejka w kilku zdaniach.

PODSUMOWANIE 31 KOLEJKI

 

Mieszko Gniezno wciąż bez przełamania. Tym razem lepsza okazała się drużyna Bałtyku Koszalin, która zwycięstwem zapewniła sobie utrzymanie w III lidze. Gnieźnianie po zdobyciu bramki kontaktowej mocno naciskali rywala, ale więcej goli nie udało się zdobyć.
Mieszko Gniezno 1:2 Bałtyk Koszalin

Krzysztof Wolkiewicz 62 - Piotr Łysiak 32, Hubert Górka 52

 

Po czterech porażkach z rzędu zwycięstwo zanotował Chemik Bydgoszcz, który skromnie pokonał Jarotę Jarocin. Zwycięstwo Chemikom jednak nic nie daje, od nowego sezonu zagrają w IV lidze.

Chemik Bydgoszcz 1:0 Jarota Jarocin

Piotr Siekirka 45

 

Będący w dołku Górnik Konin zanotował czwartą porażkę z rzędu. Tym razem na wyjeździe uległ wysoko rezerwom Pogoni Szczecin. W Koninie dzieje się coś niedobrego, w ostatnich czterech spotkaniach stracili łącznie aż 12 bramek.

Pogoń II Szczecin 4:1 Górnik Konin

Oskar Kalenik 7, Hubert Turski 44, 90, Dawid Krzyżaniak 65 - Dawid Przybyszewski 47

 

Gwardia Koszalin pokonała skromnie Wierzycę Pelplin, choć na bramkę trzeba było czekać aż do 62 minuty. Wierzycy w nowym sezonie nie zobaczymy na trzecioligowych boiskach. Trzy zwycięstwa i pięć remisów to zdecydowanie za mało, by się utrzymać. Z kolei Gwardia zapewniła sobie utrzymanie.

Gwardia Koszalin 1:0 Wierzyca Pelplin

Sebastian Ginter 62

 

Skończył się zwycięski marsz Polonii Środa Wielkopolska. Na własnym stadionie pokonał ich Świt Skolwin, który tym samym awansował na 8 miejsce.

Polonia Środa Wielkopolska 0:2 Świt Skolwin (Szczecin)

Szymon Emche 38, Adam Nagórski 61

 

Wpadkę zanotował KKS Kalisz, który przegrał z rewelacją rundy wiosennej – Kotwicą Kołobrzeg. Kotwica pokazała, że chce awansować, ale czy przebudzenie nie przyszło za późno? Drużynie KKSu porażka mocno komplikuje sprawę ewentualnego awansu. Aktualnie tracą do będącego liderem Lecha trzy punkty, a przecież Kolejorz ma jeszcze zaległy mecz do rozegrania.

KKS Kalisz 0:2 Kotwica Kołobrzeg

Dawid Wolny 78, Sebastian Deja 90

 

Niespodziankę sprawił nierówno grający Sokół Kleczew, który w ostatniej minucie wyszarpał remis z Radunią Stężyca. Przyjezdni są aktualnie na trzecim miejscu w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym, co KKS Kalisz.

Sokół Kleczew 1:1 Radunia Stężyca

Jakub Groszkowski 90 - Paweł Wojowski 25

 

W meczu o pietruszkę KP Starogard Gdański pewnie pokonał Bałtyk Gdynia. Obie drużyny umościły się wygodnie w środku stawki, więc wynik meczu był dla nich bez znaczenia.

KP Starogard Gdański 3:1 Bałtyk Gdynia

Kacper Łazaj 5, Filip Sosnowski 57, Daniel Kraska 60 - Filip Sobiecki 10

 

Walkowerem punkty zgarnął Lech II Poznań, co tylko go umocniło w fotelu lidera. Kolejorz jedną nogą jest już w II lidze, ale musi uważać, bo wpadki już mu się zdarzały w tym sezonie

Lech II Poznań 3:0 Wda Świecie

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media