Ważne debiuty w wyjściowej 11 Mieszko!

Ważne debiuty w wyjściowej 11

W ostatnim meczu z Bałtykiem Koszalin w pierwszym zespole zadebiutował Jakub Woźniak. Młodzieżowiec który do tej pory nie miał okazji „posmakować” 3 ligowej murawy środowego występu być może nie będzie wspominać gdyż dobrze ekipa z Koszalina zaaplikowała Gnieźnianom 2 bramki. Jednak Jakub Woźniak nie był odpowiedzialny za żadną z nich. Już w pierwszych sekundach spotkania nie dał się zaskoczyć „przy krótkim słupku”. W 30 minucie młodzieżowiec uratował zespół z pierwszej stolicy fenomenalnie spisując się w bramce.

Debiut można śmiało ocenić in plus. Za Kubą ważne przetarcie.

Od pierwszych minut spotkania do sztab szkoleniowy do boju desygnował Łukasza Bogajewskiego, dla którego nie był to co prawda debiut w trzecioligowych rozgrywkach, ale szansa na pokazanie się od pierwszych minut. Bogajewski był najmłodszym piłkarzem na boisku. Od początku meczu widać było po Łukaszu, że nie ma kompleksów i na boisku czuje się bardzo pewnie. Podania były celne, dryblingu skuteczne, a co najważniejsze na biosu wyglądał jakby grał z zespołem od dawna, a nie był tylko rezerwowym. Bogajewski to tytan pracy. Wielokrotnie można było zobaczyć, że po rozegranym meczu zostaje jeszcze na murawie i ćwiczy min stałe fragmenty gry.

Obaj debiutanci mogą być wzorem dla piłkarzy Akademii Mieszko Gniezno. Ich ścieżka pokazuje, że ciężka praca popłaca i mając lat 18 można myśleć o tym żeby być pełnoprawnym trzecioligowej drużyny.

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media