Podsumowanie 32 kolejki

PODSUMOWANIE 32 KOLEJKI

Nie udało się przełamać pasma porażek piłkarzom Mieszka Gniezno. Tym razem lepsza okazała się Jarota Jarocin, która pokonała biało-niebieskich 2:0. Pewni utrzymania      gospodarze zagrali na większym luzie, co przełożyło się na zwycięstwo

Jarota Jarocin 2:0 Mieszko Gniezno

Beniamin Wrembel 37, Mateusz Ławniczak 69 (sam)

Wesoły futbol zaprezentowały drużyny Bałtyku Koszalin i KP Starogardu Gdańskiego. Do przerwy był wynik bezbramkowy, natomiast w drugiej części meczu padło aż sześć goli. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, choć do końcowego gwizdka nikt nie był pewien wyniku.

Bałtyk Koszalin 3:3 KP Starogard Gdański

Paweł Łysiak 49 (k), Bartłomiej Putno 73, Jakub Forczmański 88 - Damian Rysiewski 59 (k), Daniel Kraska 63, Kacper Łazaj 84

Słabo radzący sobie ostatnio Bałtyk Gdynia niespodziewanie wygrał z Sokołem Kleczew aż 4:0, z czego trzy bramki padły w ciągu czterech minut. Drużynę Sokoła ciężko rozgryźć, dobre występy przeplata z bardzo słabymi. Włodarze klubu zdecydowanie mają o czym myśleć przed nowym sezonem

Bałtyk Gdynia 4:0 Sokół Kleczew

Krzysztof Garczewski 20, Michał Marczak 21, 23, Jakub Letniowski 63 (k)

Radunia Stężyca w meczu o drugie miejsce w tabeli zdołała w ostatniej minucie zremisować z KKS Kalisz, choć to Kaliszanie prowadzili 2:0. Sam mecz był bardzo nerwowy. Kalisz kończył ten mecz w dziesiątkę, natomiast Radunia w ósemkę. Cztery czerwone kartki w jednym meczu zdarzają się bardzo rzadko.

Radunia Stężyca 2:2 KKS Kalisz

Artur Formela 67, Mateusz Łuczak 90 - Mateusz Żytko 40 (k), Kamil Kosut 58

W najciekawszym spotkaniu Kotwica Kołobrzeg zremisowała z Lechem II Poznań. Duży wpływ na wynik miał arbiter tego spotkania, który w samej końcówce meczu podyktował rzut karny dla Kotwicy. Problem w tym, że nawet zdaniem kibiców Kotwicy jedenastki w ogóle nie powinno być.

Kotwica Kołobrzeg 3:3 Lech II Poznań

Gracjan Kuśmierek 37, Dawid Retlewski 55, Adrian Szynka 90 (k) - Eryk Kryg 17, Jakub Kamiński 40, Krzysztof Kołodziej 88

Pozytywnie swoich kibiców zaskoczył Świt Skolwin, który rozgromił na swoim boisku Gwardię Koszalin. Szczecinianie nie grają już o nic, a mimo to jest w nich chęć walki i strzelania bramek

Świt Skolwin (Szczecin) 5:0 Gwardia Koszalin

Szymon Emche 5, Paweł Krawiec 10, 68, Mateusz Kosacki 14, Adam Nagórski 80

Woli walki nie widać za to w zdegradowanej już drużynie Wierzycy Pelplin. Tym razem lepsza okazała się ekipa rezerw Pogoni Szczecin, która wygrała trzeci mecz z rzędu.

Wierzyca Pelplin 1:2 Pogoń II Szczecin

Daniel Sławiński 79 - Oskar Furst 10, Dawid Krzyżaniak 57

Dość niespodziewanie na wyjeździe wygrał Chemik Bydgoszcz, choć jako pierwsi strzelanie zaczęli piłkarze Górnika Konin. Bydgoszczanie wygrali drugi mecz pod rząd, jednak na zwycięstwa jest już za późno, spadek do IV ligi jest przesądzony.

Górnik Konin 1:3 Chemik Bydgoszcz

Sebastian Kaczyński 8 - Szymon Maziarz 49, Piotr Siekirka 56, Maciej Kot 57

Trzy punkty walkowerem tym razem powędrowały do Środy Wielkopolskiej. Dzięki temu Polonia awansowała na piąte miejsce w tabeli.

Wda Świecie 0:3 Polonia Środa Wielkopolska