Juniorzy pokonali seniorów Phytopharmu Klęka

Po dziewiętnastu dniach od rozpoczęcia przygotowań do rundy rewanżowej w I lidze wojewódzkiej zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny tej zimy.

W niedzielne przedpołudnie podopieczni Przemysława Urbaniaka, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej podejmował seniorską ekipę Phytopharmu Klęka występującą na co dzień w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Pierwotnie młodzi gnieźnianie mieli zagrać swój pierwszy sparing tej zimy z innym przedstawicielem tej klasy rozgrywkowej Lechitą Kłecko, który jednak wycofał się z zaplanowanego test meczu.

Wracając jednak do meczu z drużyna z Klęki to spotkanie po wyrównanym przebiegu zakończyło się zwycięstwem młodego zespołu gospodarzy w stosunku 1:0.
Jedynego gola dla biało-niebieskich zdobył już w 15 sekundzie gry Jakub Hoffmann, pokonując golkipera z Klęki uderzeniem z około 25 metra. Po tym golu wprawdzie oba zespoły stwarzały sobie sytuacje strzeleckie lecz w decydujących momentach zawodziła skuteczność przez co wynik tego spotkania nie uległ zmianie aż do samego końca.

Kolejnym zimowym rywalem młodych mieszkowców będzie zespół juniorów starszych Polonii Środa Wlkp. lecz nie jest pewne kiedy do tego meczu dojdzie czy w najbliższy weekend czy też w połowie pierwszego tygodnia lutego.

Mieszko: Połatyński, Kaźmierczak P., Wachowski, Walkowiak, Sikorski, Krupka, Kowalski, Klimacki, Goździński B., Hoffmann, Goździński J.

Na zmiany wchodzili: Adamski, Sekulski, Nowicki, Rożek, Sowiński i Olejniczak.

Roman Strugalski + foto

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media