Juniorzy rozgromili B-klasowca z Żydowa

Juniorzy starsi gnieźnieńskiego Mieszka, przygotowujący się do rundy rewanżowej w I lidze wojewódzkiej rozegrali dwa kolejne mecze kontrolne tej zimy. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem zespołu z grodu Lecha.Pierwsze zwycięstwo podopieczni Przemysława Urbaniaka, zapisali na swoim koncie w minioną środę, podejmując na płycie ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej zespół juniora starszego Polonii Środa Wielkopolska. Gnieźnianie mecz  wygrali 3:0 po bramkach zdobytych w 24 minucie przez Adriana Krupkę, w 25 minucie przez Bartosza Goździńskiego i w 58 minucie przez Jakuba Hoffmanna.

Cztery dni później, również w Gnieźnie podopieczni Przemysława Urbaniaka podejmowali zespół Fary Pelikan Żydowo, występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy B, dla którego było to pierwsze spotkanie kontrolne tej zimy. Zespół zaplecza pierwszej drużyny Mieszka okazał się niezbyt gościnny dla żydowian prowadzonych przez Pawła Woźnego ogrywając ich zdecydowanie 7:0. Festiwal strzelecki rozpoczął w 7 minucie Jakub Goździński, który zdobyciem gola wyprowadził zespół biało-niebieskich na prowadzenie 1:0. Kolejne dwa celne trafienia do bramki gości zapisał na swoim koncie Jakub Hoffman, pokonując golkipera z Żydowa najpierw w 10 minucie, a następnie w 22 minucie bezpośrednio z egzekwowanego rzutu rożnego. W tym momencie było już 3:0 dla zespołu prowadzonego przez Przemysława Urbaniak. Wynik pierwszych czterdziestu pięciu minut został ustalony w 25 minucie meczu kiedy to po raz czwarty z rzędu golkiper z Żydowa zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki po celnym strzale Bartosza Goździńskiego. Tym samym zespół juniora starszego Mieszka na przerwę schodził prowadząc z Farą Pelikan Żydowo w stosunku 4:0.

Po zmianie stron biało-niebiescy nie zwalniali tempa w zdobywaniu kolejnych bramek, aplikując swojemu rywalowi trzy następne gole, nie tracąc przy okazji żadnej. Piąte celne trafienie zaliczył w 53 minucie Adrian Krupka, w 64 minucie było już 6:0 po golu zdobytym przez Jakuba Hoffmana, który zdobywając w niedzielnym meczu trzecią bramkę ustrzelił przysłowiowego hat-tricka. Wynik meczu na 7:0 dla młodych gnieźnian został ustalony w 74 minucie po golu zdobytym przez Mateusza Sekulskiego.

Mieszko: Jakub Woźniak, Michał Nowicki, Mateusz Sekulski, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Mateusz Krupka, Albert Kowalski, Szymon Klimacki, Bartosz Goździński, Jakub Hoffmann, Jakub Goździński

Z ławki wchodzili: Wiktor Stachowiak, Mateusz Rożek, Jędrzej Adamski, Paweł Tymosz

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media