Juniorzy starsi na remis z Pelikanem

Piąty zimowy mecz kontrolny mają za sobą juniorzy starsi naszego klubu. W środę biało-niebiescy zremisowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Strumykowej z A-klasowym Pelikanem Niechanowo 2:2.


Podopieczni Przemysława Urbaniaka bardzo pracowicie spędzają zimowy okres przygotowawczy. Wykorzystując okres zimowych ferii młodzi mieszkowcy intensywnie ładują akumulatory przed zbliżająca się rundą wiosenną w Wielkopolskiej Lidze Wojewódzkiej. W minioną środę kolejnym sparingpartnerem młodych mieszkowców był zespół w szeregach których nie brakuje byłych zawodników klubu ze Strumykowej czyli niechanowski Pelikan. Oba zespoły nie zagrały jednak w swoich najsilniejszych składach. W naszym zespole nie zagrał żaden, poza Jakubem Woźniakiem, z juniorów będących w kadrze pierwszej drużyny, a także chory Wojciech Wachowski.

W pierwszej części na prowadzenie wyszli gnieźnianie. Już w 5 minucie Jakub Hoffmann pokonał byłego golkipera Mieszka Patryka Szafrana. A-klasowcy z Niechanowa wyrównali w 42 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się kolejny eksmieszkowiec Maciej Białas.

Druga część także przyniosła prowadzenie podopiecznych Przemysława Urbaniaka. W 64 minucie bardzo ładnego gola zdobył Bartosz Goździński i juniorzy wyszli na prowadzenie 2:1. W końcówce środowego spotkania przewagę uzyskał Pelikan, czego efektem był gol wyrównujący. W 82 minucie Jakuba Woźniaka, po centrze z rzutu rożnego pokonał Maciej Staszewski, który także ma w swoim piłkarskim życiorysie epizod w naszym klubie. W samej końcówce młodego golkipera naszego zespołu od straty gola uratował jeszcze słupek i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

W sobotę o godzinie 12.00 mieszkowcyh juniorów czeka kolejna sparingowa potyczka. Rywalem będzie zespół juniorów starszych Górnika Konin. Mecz odbędzie się w Gnieźnie.

Bramki: Jakub Hoffmann (5), Bartosz Goździński (64) - dla Mieszka, Maciej Białas (42), Maciej Staszewski (82) - dla Pelikana

"Mieszko": Jakub Woźniak - Piotr Kaźmierczak, Patryk Dudek, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski - Adrian Krupka, Albert Kowalski, Jakub Hoffmann, Szymon Klimacki, Jakub Goździński - Bartosz Goździński.

Na zmiany wchodzili: Mateusz Rożek, Mateusz Sekulski, Jędrzej Adamski

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media