Mroźna wygrana juniorów starszych

Przedostatni mecz kontrolny w okresie zimowych przygotowań mają za sobą juniorzy starsi gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Przemysława Urbaniaka pokonali w piątek swoich rówieśników z Unii Swarzędz 2:0.

W piątkowy bardzo mroźny wieczór na sztucznej murawie przy ulicy Strumykowej doszło do konfrontacji dwóch zespołów rywalizujących ze sobą w Lidze Wielkopolskiej. Gnieźnianie przystąpili do przedostatniego zimowego test meczu w mocnym zestawieniu, wzmocnieni dodatkowo Dominikiem Nowickim, Adrianem Kiełpińskim i Tobiaszem Garstką z kadry drużyny seniorów.

Pierwsza połowa była raczej wyrównanym widowiskiem, momentami z lekkim wskazaniem na swarzędzan. Jednak żadnej z ekip nie udało się stworzyć pod bramką rywala stuprocentowej sytuacji. W drugich czterdziestu pięciu minutach lepszą skutecznością popisali się młodzi mieszkowcy, którzy dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Unii. Najpierw w 50 minucie po akcji Bartosza Goździńskiego do siatki trafił jego brat bliźniak Jakub, a w 78 minucie uderzeniem sprzed pola karnego drugiego gola zapisał na swoje konto Tobiasz Garstka.

Ostatecznie piątkowy sparing różnica dwóch goli wygrali gospodarze, którzy przed inauguracją rundy wiosennej zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny. W najbliższą niedzielę rywalem podopiecznych Przemysława Urbaniaka będzie A-klasowy Piast Łubowo.

Bramki: Jakub Goździński (50), Tobiasz Garstka (78) - dla Mieszka

"Mieszko": Dominik Nowicki - Piotr Kaźmierczak, Patryk Dudek, Miłosz Walkowiak, Adrian Kiełpiński - Adrian Krupka, Tobiasz Garstka, Albert Kowalski, Jakub Hoffmann, Bartosz Goździński - Jakub Goździński.

Na zmiany wchodzili: Wojciech Wachowski, Mateusz Rożek, Maksymilian Sikorski, Jakub Olejniczak, Mateusz Sekulski, Jędrzej Adamski.