Wygrana juniorów w Śremie

Siódma drużyna rozgrywek Ligi Wojewódzkiej juniora starszego czyli ekipa Mieszka Gniezno, po tygodniowej pauzie, powróciła do walki o ligowe punkty. Młodzi gnieźnianie pokonali w Śremie Wartę 3:1.

W sobotę zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka, udał się do Śremu gdzie w ramach 24 kolejki zmierzył się z outsaiderem swojej grupy drużyną miejscowej Warty. Zdecydowanym faworytem tej potyczki byli juniorzy Mieszka, którzy zajmowali wyższą pozycje w ligowej tabeli. Młodzi gnieźnianie przedmeczowe przypuszczenia potwierdzili w stu procentach pewnie wygrywając spotkanie z Wartą. Biało niebiescy na prowadzenie wyszli dopiero w 34 minucie chociaż już wcześniej mogli to uczynić, lecz nie potrafili wykorzystać stuprocentowych sytuacji. Prowadzenie gościom z Gniezna dał Jakub Goździewski, który sfinalizował akcję prawą stroną boiska w wykonaniu Adriana Krupki. Nie upłynęły dwie minuty, a młodzi gnieźnianie cieszyli się z zdobytego drugiego gola i prowadzenia 2:0. Strzelcem bramki ponownie okazał się Jakub Goździński, który golkipera Warty Śrem pokonał w sytuacji sam na sam, po asyście Jakuba Hoffmanna. A że więcej bramek w pierwszej połowie nie padło więc ta część meczu zakończyła się prowadzeniem juniorów Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Po zmianie stron mimo tego, że mieszkowcy mieli zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem to jednak nie ustrzegli się od straconej bramki, która padła w 48 minucie.. Jak się później okazało był to jedyny gol zdobyty przez gospodarzy w całym meczu. Wynik końcowy meczu, został ustalony w 68 minucie. Bramkę na 3:1 dla Mieszka Gniezno, po indywidualnej akcji, po której to wyszedł sam na szam z bramkarzem Warty na swoim koncie zapisał Adrian Krupka.

Po tej wygranej juniorzy starsi Mieszka mają na swoim koncie 25 punktów i zajmuja w tabeli siódme miejsce. Kolejnym rywalem mieszkowców będzie Unia Swarzędz, a spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (20.05) o godzinie 11.00 na stadionie przy ulicy Strumykowej.

Mieszko: Jakub Połatyński, Bartosz Goździewski, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka, Szymon Klimacki, Adam Kowalski, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann, Jakub Goździński (72’ Mateusz Rożek).