Zmarł Zdzisław Antkowiak

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas w ostatnich godzinach. W poniedziałek, 26 lutego, zmarł wybitny gnieźnieński trener Zdzisław Antkowiak. Miał 70 lat.


Zdzisław Antkowiak był bez wątpienia najwybitniejszym i najbardziej utytułowanym trenerem piłkarskim w Gnieźnie. Z klubem z ulicy Strumykowej związany był przez wiele lat jego świetności, ale także w latach dużej "posuchy". Wielokrotnie prowadził pierwszą drużynę seniorów. Pierwszy raz objął ją w 1977 roku, a ostatni w roku 2000 kiedy to wprowadził nasz klub do IV ligi. W sezonie 1987/88 odniósł wraz ze swoimi podopiecznymi jeden z największych sukcesów wprowadzając biało-niebieskich do III ligi.

W latach 1992-1993 Zdzisław Antkowiak piastował także funkcję prezesa naszego klubu. Ponadto przez kilka sezonów wiodącym zawodnikiem pierwszej drużyny naszego klubu był jego syn - Miłosz.

W rundzie jesiennej, po wielu latach nieobecności przy Strumykowej, Pan Zdzisław zaczął pojawiać się na meczach naszej drużyny. Cieszył się z dobrej gry i osiąganych wyników, niestety nie będzie mu już dane wspierać piłkarzy Mieszka...

Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia...

© Copyright 2018 Mieszko Gniezno
Website designed by Liber Media