3-liga logo

Podsumowanie pierwszej kolejki

W pierwszej kolejce bez kompromisów. Nikt nie podzielił się punktami, do tego wszyscy faworyci wygrali swoje mecze.

W derbach Wielkopolski Mieszko Gniezno wygrał skromnie z Polonią Środa Wielkopolska. Wygrana na trudnym terenie jest bardzo cenna w kontekście budowy nowego zespołu, a na szczególne słowa uznania zasługuje Sławomir Janicki, który w gnieźnieńskiej bramce wyczyniał cuda.
Polonia Środa Wielkopolska 0:1 Mieszko Gniezno
Adrian Kaliszan 51

Beniaminek z Janikowa pewnie pokonał u siebie Bałtyk Gdynia, a autorem jednej z bramek jest doskonale znany Gnieźnianom Dawid Radomski. Patrząc na przebieg spotkania można odnieść wrażenie, ze kryzys Bałtyku z poprzedniego sezonu trwa nadal.
Unia Janikowo 3:0 Bałtyk Gdynia
Przemysław Kędziora 64, 78, Dawid Radomski 85

Słaby powrót do III ligi zaliczył Chemik Police, który uległ na swoim boisku Świtowi Skolwin. Piłkarze ze Szczecina byli lepsi w tym meczu i wygrali zasłużenie.
Chemik Police 0:2 Świt Skolwin (Szczecin)
Adam Nagórski 22, Paweł Krawiec 52

Sokół Kleczew okazał się lepszy w starciu z Bałtykiem Koszalin. Duży wpływ na przebieg spotkania miała bramka zdobyta przez gospodarzy już w pierwszej minucie.
Sokół Kleczew 2:1 Bałtyk Koszalin
Norbert Grzelak 1, 73 – Michał Czenko 61

Radunia Stężyca pokazała, że poważnie myśli o awansie i rozgromiła Górnik Konin aż 5:1. Bramka honorowa dla gości padła z rzutu karnego w końcówce meczu. Przyjezdni mają o czym myśleć przed następnym spotkaniem.
Radunia Stężyca 5:1 Górnik Konin
Krzysztof Iwanowski 4, Artur Formela 21, Jakub Bojas 49, Filip Burkhardt 71 (k), Dawid Cempa 74 – Taras Jaworśkyj 79 (k)

Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały 4:1 Gwardię Koszalin, jednak to nie wynik w tym meczu był najważniejszy. Na uwagę zasługuje fakt, że średnia wieku Portowców to zaledwie 17 lat, a jedną z bramek zdobył zaledwie piętnastoletni Kacper Kozłowski.
Pogoń II Szczecin 4:1 Gwardia Koszalin
Kacper Kozłowski 11, Błażej Starzycki 18, Adrian Benedyczak 66, Oskar Kalenik 73 – Aleks Hendryk 86

Mimo dwukrotnego prowadzenia w meczu Nielby Wągrowiec to piłkarze ze Starogardu Gdańskiego zdobyli komplet punktów, a w samym meczu padło aż pięć bramek.
Nielba Wągrowiec 2:3 KP Starogard Gdański
Rafał Leśniewski 29 (k), 38 (k) – Daniel Kraska 31, Bartosz Kuźniarski 42, Kamil Żylski 61

Nieudany debiut w swoim historycznym, pierwszym meczu w III lidze zaliczył Grom Nowy Staw, który uległ wysoko KKSowi Kalisz. Nie jest to jednak żadna niespodzianka, Kaliszanie są jednym z faworytów w walce o awans do drugiej ligi.
Grom Nowy Staw 0:4 KKS Kalisz
Mateusz Żebrowski 32, 63, Sebastian Kaczyński 68, Andrzej Kaszuba 78

Kotwica Kołobrzeg również potwierdza swoje aspiracje wysoko pokonując Jarotę Jarocin. Gospodarze prowadzili 3:0 już po 18 minucie, a autorem dwóch bramek był znany z gry w Mieszku Marcin Trojanowski.
Kotwica Kołobrzeg 4:2 Jarota Jarocin
Marcin Trojanowski 3, 11, Michał Marczak 18, 41 – Szymon Gałczyński 33, Mateusz Dunaj 57

Tags: No tags

Comments are closed.