Sławomir Janicki

Sławomir Janicki o meczu z Pogonią

Cztery do zera i czyste konto. Kapitalny mecz?
Po to jest bramkarz, żeby pomóc w trudnych sytuacjach. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, osiągnęliśmy wynik, który myśleliśmy, że zapewni nam zwycięstwo w tym meczu i szkoda, że taka druga połowa się zdarzyła. Myślę, że wyciągniemy wnioski, przedyskutujemy ten mecz. Takie „drugie połowy” nie powinny się zdarzać.

Można powiedzieć, że jesteś cichym bohaterem pierwszej połowy. Wyciągnąłeś dwie praktycznie stuprocentowe sytuacje. Gdyby nie Ty, mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.
Bohaterem jest cały zespół, tworzymy jedność, tak więc nie ma, że ktoś został bohaterem. Myślę, że trzeba w trudnych momentach po prostu pomóc. Rywalizujemy w tygodniu o to, kto będzie bronił w bramce i każdy się stara. Trzeba wyciągnąć wnioski, bo w czwartek czeka nas kolejne ciężkie spotkanie z Nielbą Wągrowiec i trzeba być na tym skoncentrowanym.

Czy cokolwiek można było zrobić jeszcze lepiej?
Można było zagrać lepiej drugą połowę. Utrzymywać się dłużej przy piłce i nie dopuszczać, by Pogoń dochodziła do sytuacji strzeleckich. Myślę, że jesteśmy na tyle doświadczonym zespołem, by wyciągnąć wnioski i już w następnym meczu dłużej utrzymywać się przy piłce.

Comments are closed.