3-liga logo

Podsumowanie drugiej kolejki III ligi

Za nami druga kolejka w grupie 2 piłkarskiej 3 ligi. Tym razem nie obyło się bez niespodzianek. Nowym liderem zostali piłkarze KKS-u Kalisz.

Największym zaskoczeniem minionego weekendu był remis 1:1 w sobotnim spotkaniu pomiędzy Bałtykiem Koszalin a Radunią Stężyca. Faworyzowani goście stracili pierwsze punkty w nowym sezonie i stracili także pozycję lidera. Zaskakująco wysokie zwycięstwo odniosła natomiast Jarota Jarocin. Podopieczni Piotra Garbarka rozgromili 4:0 w Gdyni tamtejszy Bałtyk, co tylko potwierdza, że „kadłuby” w tym sezonie będą broniły się przed spadkiem. W najciekawszym spotkaniu tej kolejki, KKS Kalisz bez większych problemów pokonał Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobyli beniaminkowie. W Koszalinie z Gwardią zremisowała Nielba Wągrowiec, a w Janikowie z Unią punkt wywalczył Chemik Police. W obu tych meczach stroną stwarzającą więcej sytuacji byli goście i to przyjezdni byli w tych potyczkach bliżsi wygranej. Komplet punktów mają na swoim koncie zespoły Mieszka Gniezno i KP Starogard Gdański. Mieszkowcy, po bardzo dobrej pierwszej połowie, pokonali pewnie rezerwy Pogoni Szczecin 4:0, z kolei KP Starogard męczył się długo z Gromem Nowy Staw aby ostatecznie wygrać 1:0. Mocne lanie sprawili Sokołowi Kleczew piłkarze Świtu Skolwin. Szczecinianie wygrali 4:0 i tym sposobem usadowili się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. W ostatnim meczu drugiej kolejki, w derbach, Górnik Konin przegrał z Polonią Środa Wlkp. 0:2.

Po dwóch seriach cztery drużyny mają na swoim koncie komplet punktów, a są to KKS Kalisz (na zdjęciu), Świt Skolwin, Mieszko Gniezno i KP Starogard Gdański. W klasyfikacji najskuteczniejszych graczy tej grupy prowadzą Rafał Leśniewski z Nielby Wągrowiec i Mateusz Żebrowski z KKSu Kalisz autorzy czterech goli.

PODSUMOWANIE II KOLEJKI
Bałtyk Gdynia 0-4 Jarota Jarocin
Mikołaj Łopatka 33, Jędrzej Ludwiczak 35 (k), Piotr Skokowski 73 (k), Mateusz Dunaj 76

KKS 1925 Kalisz 3-1 Kotwica Kołobrzeg
Mateusz Żebrowski 42, 47, Sebastian Kaczyński 87 – Marcin Trojanowski 90

KP Starogard Gdański 1-0 Grom Nowy Staw
Konrad Rudnicki 79

Gwardia Koszalin 2-2 Nielba Wągrowiec
Mateusz Piotrowski 45, Sebastian Ginter 70 – Rafał Leśniewski 3 (k), 48

Mieszko Gniezno 4-0 Pogoń II Szczecin
Sebastian Golak 13, Krzysztof Biegański 25, Tomasz Bzdęga 34 (k), 39 (k)

Górnik Konin 0-2 Polonia Środa Wielkopolska
Oskar Kozłowski 64, Luis Henríquez 90

Bałtyk Koszalin 1-1 Radunia Stężyca
Michał Czenko 33 – Paweł Wojowski 53

Świt Skolwin (Szczecin) 4-0 Sokół Kleczew
Adam Nagórski 22 (k), Paweł Krawiec 53, Przemysław Brzeziański 61, Mikołaj Brzeski 90

Unia Janikowo 1-1 Chemik Police
Przemysław Kędziora 21 – Bartosz Ława 44 (k)

Tags: No tags

Comments are closed.