FB_IMG_1568634554988

Podsumowanie 8 kolejki lll ligi

Niespodziankami sypnęła 8. kolejka w grupie 2 III ligi. Punkty z niżej notowanymi rywalami straciły dwa zespoły, które stawiane są w gronie faworytów do awansu.

Miniona seria spotkań rozpoczęła się już w piątek w Kleczewie gdzie miejscowy Sokół pokonał 1:0 rezerwy Pogoni Szczecin. W sobotę dramatyczny mecz miał miejsce w Janikowie. W konfrontacji dwóch beniaminków Grom Nowy Staw prowadził do przerwy już 3:0, ale w drugiej odsłonie w szeregi gości wkradło się rozprężenie i miejscowa Unia doprowadziła do remisu 3:3. Sześć bramek padło również w Gnieźnie, gdzie Mieszko rozgromił KP Starogard Gdański 5:1. Była to najwyższa porażka zespołu ze Starogardu w historii jego występów na trzecioligowych boiskach. W ostatnim sobotnim meczu Chemik Police pokonał 2:0 Nielbę Wągrowiec. Ciekawie i zaskakująco było w niedzielę. W Stężycy dwa punkty straciła miejscowa Radunia, która tylko zremisowała z Polonią Środa Wlkp. 1:1. Warto odnotować, że gospodarze nie wykorzystali w tym meczu rzutu karnego. Niespodziewaną porażkę zanotowała na swoim koncie Kotwica Kołobrzeg, która uległa w Szczecinie Świtowi Skolwin 1:3 (na zdjęciu). Faworyzowani kołobrzeżanie kończyli spotkanie w dziewięciu po tym jak czerwone kartki obejrzeli Dawid Retlewski oraz Marcin Trojanowski. Zgodnie z oczekiwaniami swój mecz wygrał lider z Kalisza. KKS pokonał w Koninie Górnika 1:0. Ważne punkty zdobył Bałtyk Koszalin, który pokonał Jarotę Jarocin 1:0. Na koniec niespodzianka w Gdyni, naszpikowany w ostatnim czasie doświadczonymi graczami Bałtyk w fatalnym stylu przegrał z Gwardią Koszalin 0:2.

Po ośmiu kolejkach na czele tabeli znajduje się KKS 1925 Kalisz, który o cztery „oczka” wyprzedza Radunię Stężyca i Mieszko Gniezno. Wśród najskuteczniejszych graczy ligi prowadzi Przemysław Kędziora z Unii Janikowo, mający na swoim koncie osiem trafień.

Podsumowanie 8. kolejki:

Bałtyk Gdynia 0-2 Gwardia Koszalin
Keisuke Naka 46, Sebastian Ginter 81

Mieszko Gniezno 5-1 KP Starogard Gdański
Radosław Mikołajczak 15, Łukasz Zagdański 35, 62, Adrian Kaliszan 88, Krzysztof Bartoszak 90 – Filip Sosnowski 68

Górnik Konin 0-1 KKS 1925 Kalisz
Andrzej Trubeha 28

Bałtyk Koszalin 1-0 Jarota Jarocin
Dawid Gruchała-Węsierski 16

Świt Skolwin (Szczecin) 3-1 Kotwica Kołobrzeg
Adam Nagórski 27 (k), Adam Ładziak 64, Łukasz Kopeć 85 – Dawid Retlewski 7

Unia Janikowo 3-3 Grom Nowy Staw
Przemysław Kędziora 52 (k), 70, Jakub Losik 74 – Tomasz Grabowski 8, 38, 44

Chemik Police 2-0 Nielba Wągrowiec
Andrij Protasenko 3, Jakub Sobecki 7

Sokół Kleczew 1-0 Pogoń II Szczecin
Paweł Piceluk 26

Radunia Stężyca 1-1 Polonia Środa Wielkopolska
Jakub Bach 35 – Kacper Nowak 82

foto: switskolwin

Tags: No tags

Comments are closed.