czesio

Podsumowanie 15 kolejki III ligi

Za nami 15 kolejka w grupie 2 III ligi. W sumie kibice zgromadzeni na dziewięciu stadionach obejrzeli 26 bramek.

Największa niespodzianka minionego weekendu to oczywiście strata punktów na swoim stadionie przez gnieźnieńskiego Mieszka. Biało-niebiescy na finiszu rundy jesiennej wpadli w dołek i tylko zremisowali z Chemikiem Police 2:2. Za niespodziankę możemy także uznać wygraną Gwardii Koszalin z Sokołem Kleczew 2:1. Koszalinianie rzutem na taśmę zdobyli gola dającego bezcenne w ich sytuacji trzy punkty. Sokół z kolei pogrążył się w głębokim kryzysie. Nie da się ukryć, że postawa kleczewian w dotychczasowych meczach to bardzo duże rozczarowanie i zaskoczenie. Samodzielnym liderem po tej serii został zespół KKS 1925 Kalisz, który nie bez kłopotu pokonał Polonię Środa Wlkp. 2:0. Różnie ten mecz mógłby się potoczyć gdyby przy stanie 1:0 goście wykorzystali rzut karny. Komplet punktów zdobyła także Radunia Stężyca. W meczu derbowym wicelider pokonał w Starogardzie Gdańskim tamtejszy KP 1:0. Ostre strzelanie urządził sobie Świt Szczecin, który rozgromił w Koszalinie Bałtyk aż 5:0. Na pozycji czerwonej latarni okopał się z kolei Bałtyk Gdynia, który przegrał w derbach z Gromem Nowy Staw 1:2. Kolejnej porażki doznała także Nielba Wągrowiec, która przegrała w Kołobrzegu z kotwicą 1:4. Nielbie i Bałtykowi bardzo ciężko przychodzi zdobywanie punktów i jeśli nic w tych klubach w przerwie zimowej się nie zmieni zanosi się na spadek do IV ligi. Bez wygranej na swoim stadionie pozostaje w tych rozgrywkach Górnik Konin. Koninianie ulegli tym razem Unii Janikowo 0:1. jedyny remis w tej kolejce padł w Jarocinie, gdzie miejscowa Jarota zremisowała 1:1 z rezerwami Pogoni Szczecin.

W tabeli na czele znajduje się KKS 1925 Kalisz z dorobkiem 36 punktów, drugie miejsce zajmuje Radunia Stężyca 35 punktów, a na trzecim miejscu jest Mieszko Gniezno 34 punkty. Tabelę zamyka Bałtyk Gdynia który legitymuje się dorobkiem 10 punktów.

W klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów na czele duet Mateusz Żebrowski (KKS 1925 Kalisz) i Przemysław Kędziora (Unia Janikowo), obaj mają po 14 trafień.

Podsumowanie 15 kolejki:

Grom Nowy Staw 2-1 Bałtyk Gdynia
Robert Wesołowski 20, 88 – Tomasz Zając 70

Kotwica Kołobrzeg 4-1 Nielba Wągrowiec
Marcin Trojanowski 30, Grzegorz Piesio 42, Przemysław Szur 73, Dawid Retlewski 86 – Jacek Figaszewski 51

Jarota Jarocin 1-1 Pogoń II Szczecin
Piotr Skokowski 45 – Michał Kwiecień 17

KKS 1925 Kalisz 2-0 Polonia Środa Wielkopolska
Mateusz Żebrowski 5, 89

KP Starogard Gdański 0-1 Radunia Stężyca
Jakub Bach 62

Gwardia Koszalin 2-1 Sokół Kleczew
Mateusz Piotrowski 45, Cezary Bać 90 – Konrad Kobylarek 8

Mieszko Gniezno 2-2 Chemik Police
Tomasz Bzdęga 60 (k), Łukasz Zagdański 81 – Szymon Kapelusz 64, Mariusz Bedliński 68 (k)

Górnik Konin 0-1 Unia Janikowo
Kamil Kuropatwiński 54

Bałtyk Koszalin 0-5 Świt Skolwin (Szczecin)
Paweł Krawiec 3, 74, Kacper Wojdak 12, Adam Nagórski 28, Przemysław Brzeziański 64

foto: Polonia Środa

Tags: No tags

Comments are closed.