3-liga logo

Podsumowanie 18 kolejki III ligi

Na inaugurację wiosny Mieszko Gniezno podzielił się punktami z Polonią Środa Wielkopolska i był to jedyny remis w tej kolejce. Choć z przebiegu meczu wynik wydaje się być sprawiedliwy, to żadna ze stron nie może być usatysfakcjonowana. Obie ekipy miały swoje szanse i momenty przewagi, ostatecznie nikt nie potrafił postawić kropki nad i.
Mieszko Gniezno 1:1 Polonia Środa Wielkopolska
Filip Fiborek 17 – Jędrzej Kujawa 3

Gdyński Bałtyk fatalnie zaczął rundę wiosenną od wysokiej porażki przed własną publicznością. Choć to dopiero pierwszy mecz po przerwie zimowej, to wszystko wskazuje na to, że kryzys trwa i nie zobaczymy Bałtyku w przyszłym sezonie na trzecioligowych arenach.
Bałtyk Gdynia 0:5 Unia Janikowo
Adam Konieczny 32, 54, 66, Kamil Żylski 60, Mateusz Rumiński 89

Świt Skolwin pewnie wygrał z Chemikiem Police, choć na bramki przyszło czekać kibicom do 69 minuty. Zwycięstwo pozwala szczecinianom poważnie myśleć o awansie do II ligi. Tym bardziej, że mogą pochwalić się szczelną defensywą, do tej pory stracili zaledwie siedem goli.
Świt Skolwin (Szczecin) 2:0 Chemik Police
Łukasz Kopeć 69, Adam Nagórski 72

Bałtyk Koszalin przegrał przed własną publicznością z Sokołem Kleczew i można powiedzieć, że wynik był do przewidzenia. Sokół to solidny ligowy średniak, z kolei Bałtyk balansuje niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.
Bałtyk Koszalin 1:2 Sokół Kleczew
Jakub Forczmański 51 – Maciej Adamczewski 49, Norbert Grzelak 74

Bardzo blisko sensacji było w Koninie, gdzie w ostatniej chwili walcząca o awans Radunia wyszarpała zwycięstwo z broniącym się przed spadkiem Górnikiem. Jeśli w Stężycy poważnie myślą o awansie, to nie mogą pozwalać sobie na takie chwile słabości.
Górnik Konin 1:2 Radunia Stężyca
Tomasz Kowalski 59 – Radosław Stępień 32, Paweł Wojowski 90

Gwardia Koszalin dość niespodziewanie wygrała wysoko z rezerwami Pogoni Szczecin. Dzięki zwycięstwu Gwardziści odskoczyli od strefy spadkowej na cztery punkty, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na krótką chwilę rozluźnienia.
Gwardia Koszalin 3:0 Pogoń II Szczecin
Aleks Hendryk 19, Keisuke Naka 34, Mateusz Piotrowski 55 (k)

KP Starogard Gdański bez problemu wygrał z Nielbą Wągrowiec ustawiając sobie mecz już w drugiej minucie. Dla ekipy z Wągrowca porażka jest sygnałem alarmowym, bo od strefy spadkowej dzielą ją już tylko dwa punkty.
KP Starogard Gdański 2:1 Nielba Wągrowiec
Filip Sosnowski 2, Robert Hirsz 72 – Jacek Figaszewski 89

Lider tabeli i mocny kandydat do awansu zmierzył się z przedostatnią drużyną w tabeli. Przy takim scenariuszu trudno o niespodziankę, więc kaliszanom nie pozostało nic innego, jak pewnie ograć Grom Nowy Staw. Tak też się stało, dzięki czemu KKS coraz wygodniej mości się w fotelu lidera.
KKS Kalisz 3:0 Grom Nowy Staw
Mateusz Żebrowski 27, Kacper Górski 33, Kamil Sabiłło 47

Walcząca o utrzymanie Jarota bardzo długo stawiała się Kotwicy Kołobrzeg. Przyjezdni jednak nie odpuszczali i w samej końcówce meczu strzelili zwycięską bramkę. Po tym meczu Kotwica wciąż liczy się w walce o awans. Dla odmiany Jarota jest tylko punkt nad strefą spadkową, choć biorąc pod uwagę bardzo prawdopodobny spadek z drugiej ligi Gryfa Wejherowo można śmiało uznać, że Jarota też znajduje się na miejscu spadkowym.
Jarota Jarocin 0:1 Kotwica Kołobrzeg
Dawid Retlewski 86

Tags: No tags

Comments are closed.